Настільна гра Грузи Вези (Pack & Stack). Як грати?

Грузи Вези – це непередбачувана та весела сімейна гра, яка розвиває просторову уяву, спритність та уважність. Ідея гри виникла з цілком життєвої ситуації – переїзд з одного житла (квартири) до іншого.

Отож, перед вами – абсолютно реальна потреба – правильно вирахувати ті розміри та об’єми вантажівки, які необхідні для того, щоб помістити усі свої речі. Думаєте, що дорослі дадуть собі раду з цим завданням легше і краще за дітей? Абсолютно ні. Діти, віком від 6-7 років цілком здатні швидко уявити собі той об’єм речей, які вони отримали, і співставити його з формою машини, в той час як дорослі, користуючись знаннями з школи, витрачають час на обрахунки, які в результаті виявляються не дуже точними 😉 . Тому не зважайте на вказаний на коробці віковий ценз «з 10 років», а сміливо пробуйте грати! Ви безсумнівно отримаєте чудово проведений час з користю!

Комплект: 30 карт вантажівок (різноманітної форми і місць для вантажів), 5 кольорових кубиків (кожен колір для відповідного вантажу), 64 жетони очків (різної вартості), 96 дерев’яних вантажів (різної довжини і кольору). 

Завдання гравця – помістити увесь свій вантаж на обрану вантажівку так, щоб ані не залишилось зайвого місця в машині, ані вантаж не «вилазив» за рамки машини. Гра складається з кількох раундів: отримання вантажу, вибір вантажівки, розміщення вантажу та підрахунок очків.

Опис

Підготовка до гри:

 1. Перемішати картки вантажівок і поставити їх в стопку, малюнками вниз.
 2. Розкласти вантажі за кольором або просто нагромадити симпатичну купку 😉
 3. Роздати кожному гравцю жетонів на суму 75 очків (1 жетон, вартістю 50 очків, 2 жетони по 10 та 1 – 5 очків). Решта – це каса. Починаємо!

Хід гри:

 1. Кожен гравець почергово (починаючи з наймолодшого чи за якимось іншим критерієм – за абеткою, за годинниковою стрілкою, за довжиною волосся зрештою 🙂 ) кидає усі 5 кубиків одночасно. Те число, що випадає на кубику означає ту кількість вантажів відповідного кольору, яку потрібно взяти для перевезення.
 2. Кожен гравець бере з стопки вантажівок по одній або по дві карти машин (залежно від кількості гравців: якщо гравців 3-4 – по 2 машини; якщо гравців 5-6 – по одній машині). Ці карти вантажівок кладуться перед гравцем так, щоб стрілка на «сорочці» картки показувала на гравця.

3. Лише після того, як всі гравці набрали собі вантаж і поклали перед собою карти вантажівок в закриту, звучить команда «Поїхали»! Це означає, що всі гравці одночасно перевертають свої карти машин так, щоб стали видними розміри та форми машини. Завдання кожного гравця, якомога швидше обрати ту вантажівку, яка підходить до його вантажу. Важливо:

 • брати свою карту машини – не можна!
 • якщо гравцю не підходить жодна з карт вантажівок, він має право випробувати свою удачу і взяти першу картку зі стопки. Від цієї картки уже відмовитись не можна!
 • цифра на кузові машини означає кількість рядів у висоту, на яку можна навантажити свої речі. Більше – не можна, менше – це даремне місце, за яке потрібно буде потім оплатити штрафними очками.
 • Розміщувати вантаж за межами позначеної на машині зони – не можна.

4. Останній етап – розміщення вантажу на картці-машині та підрахунок очків

Підрахунок очків:

 1. Вантажу бракує: кожен гравець підраховує, скільки на його вантажівці могло б ще поміститись одинарних (білий квадратик) вантажів. За кожне невикористане на машині місце – одне очко в касу;
 2. Вантаж не помістився: кожен гравець підраховує, скільки вантажу не помістилося в його машину. За кожен вантаж, що гравець не зміг розмістити – подвійна оплата його довжини – в касу;
 3. Буває, що й місце на вантажівці є, й вантаж – не помістився. Тоді гравець повинен віддати в касу очки і за вільне місце, і за не розміщені багажі!
 4. Найкращий гравець в раунді отримує з каси бонусних 10 очків. Найкращим вважається той гравець, який в даному раунді заплатив в касу найменше. Якщо таких гравців двоє чи навіть троє – усі вони отримують бонусні 10 очків.

Завершення гри.  Гра завершується, коли хтось з гравців залишається без грошей. Переможець – гравець з найбільшою кількістю очків. Якщо ж гроші ще є, а закінчились вантажівки в стопці, усі використані раніше вантажівки знову збирають і перемішуються. Це – нова стопка машин.