Двадцять другий день… Ялинка – символ зимових свят! ЇЇ прикрашають ще до Нового року і цілий січень чи навіть більше вона створює зимовий настрій в хаті, блимаючи вогниками і красуючись іграшками. Ялинка може бути різна – і справжня, і виготовлена з найрізноманітніших матеріалів.
Справжнє деревце в Україні можна купити на спеціалізованих ринках і також просто з рук людей. І тут з’являється проблема: є дерева, які вирощені спеціально для свят, а є такі, які рубають люди абсолютно безконтрольно, завдаючи великої шкоди лісу та екології.
Сьогодні твоє завдання подумати, як зробити так, щоб люди САМІ не зрізали ялинки в лісі? Охоронців ж кожному деревцю не поставиш! Та й камери по всіх лісах не причепиш… І сигналізація навряд чи найкращий спосіб…
Але точно ж мають бути інші, майже ідеальні рішення. Такі, на які не потрібні мільйони гривень! Ідеально було б якби люди самі вирішили не рубати. Щось мусить їх стримувати… Як ти думаєш, що саме?
До речі, одне цікаве рішення уже два роки застосовують в Україні 😊 Але я розповім тобі про нього завтра, уже після твоїх власних ідей 😊
Погнали думати? Ось тут точно знання з шкільних предметів тобі можуть дуже допомогти!
певно,ми захистимо лісові ялинки,якщо для себе садимо неподалік хати свої до свят. Якщо після свят перемелемо рештки своєї ялинки і зисиплемо,удобримо ними коріння лісових.
Якщо на час свят до хати заносимо ялинку з корінням,у ємкості,а потім повертаємо на двір,висадивши. Зрештою,лісові дерева захистимо банально пропагуючи ідею їх не зрізати.
О, так, власним прикладом і насадженнями! Гарна думка!
Заселити у ліси диких тварин, де заборонено рубати дерева, і сказати про це одній людині, яка розкаже іншим, і так хоча би більша частина людей знатиме це і не піде в той ліс. Людям не буде шкідливо, але й дерева будуть в безпеці.
Євусь, сильна ідея! Чутки і природній захист – вибухова суміш. Єдине, тваринами важко керувати, а щоб вони залишилися в конкретних місцях, потрібно, напевно, створити додаткові умови. Але це уже наступні кроки. А поки – супер!
Для того, щоб люди самі не зрізали в лісі ялинок, варто створити спеціальні державні підприємства з вирощування ялинок, де б кожен громадянин мав би змогу придбати новорічну ялинку за символічною ціною. Тоді їхати в ліс рубати ялинку буде просто невигідно.
Денисе, добра думка! Цікаво чи уже є такі державні програми в інших країнах? Видається, що не часто держава готова брати на себе такі витрати 🙂
-пустити слух, що ялинки оброблені хімікатами, які активуються в теплому приміщенні
– опшикати яскравою стійкою фарбою
Степане, чутки – це добрий алгоритм боротьби з проблемою! Він дійсно працює. Щодо фарби, то тут треба зважити, чи не зашкодить такі обробки деревцям?
Можна зробити жердину в якій прорізати там дірки позаапишувати палки з зеленим поліетиленом. А щоб пахло ялинкою можна зробити спеціальні свічки.
Єгоре, дуже оригінально! Цікаво, ймовірно можна зробити навіть досить симпатично 🙂
1. контур з дроту у формі ялинки. Обмотати зеленими нитками,прикрасити.
2. намалювати на плакаті,на стіні,напшикати на вікні.
3. зробити кільця з ялинкових гілок і повісити більше,над ним менше,зверху найменше (наша цьогорічна версія).
4. прикрасити ялинку на вулиці (видно таку буде не тільки тим,хто в хаті).
Юлю, Лано, скільки чудових ідей замінити живі ялинки креативними! Дякую. А якщо ж людина хоче зрізати живу ялинку, але відмовляється від цієї ідеї, бо… Чому? Як можемо захистити живі деревця в лісі?