Вітання, друзі! Американська розвідка точно відпочиває поруч з вашими варіантами до задачі! Та найбільше я захоплена таким різноманіття відповідей і щаслива, що всі активно включилися в гру. Дуже прошу вас на хвильку вернутися у вчорашній день і переглянути коментарі один одного, бо не даремно «одна голова – добре, а дві – краще». А тоді повертайтесь знову сюди, адже впевнена, що вам цікаво почути, як все відбулося в реальних умовах історії… Отож, американська розвідка звернулася до компанії з виготовлення гральних карт і ті виготовили на замовлення такі колоди, кожна карта яких містила в собі частину мапи. Ця мапа ставала видимою, якщо забрати верхній шар паперу (легко відділявся під дією води). Фото для ілюстрації додаю. Сьогодні одна з колод таких карт зберігається в американському музеї шпигунства у Вашингтоні. Гральні карти були популярні серед солдат і дозволені у передачах, тому не викликали підозри, але давали можливість великої площини для прихованої інформації.

Фото з ресурсу https://www.popularmechanics.com/

І в продовження теми шпигунів пропоную вам сьогодні зіграти з батьками та друзями в гру, де виграє власне найхитріший майстер приховування правди 😊 Отож, пояснюю правила забавки «Міцний горішок». Нам потрібно одного шпигуна (ведучого, власне «міцний горішок») та кілька (можна й одного) гравців, які всіма силами будуть «витягувати» зі шпигуна правду.
Спершу ведучий загадує собі подумки слово і називає одну з його характеристик. Гравці намагаються вивідати об’єкт і відповідно називають будь-який предмет, що має оголошену характеристику. Ведучий-шпигун відповідає чи вгадав гравець і якщо ні, то пропонує наступну характеристику, якої НЕМА в предмету, який запропонував гравець, але Є в об’єкту, який загадав шпигун. Правила писати нудніше, ніж грати 😊 тому пропоную приклад:

Ведучий: це є у нас в домівках

Гравець: це тарілка?

Ведучий: ні, це не використовують для харчування

Гравець: це стілець?

Ведучий: ні, у нього немає спинки

Гравець: це лампа?

Ведучий: ні, воно не під’єднується до електрики

Гравець: це двері?

Ведучий: ні, воно не відкривається

Гравець: це вазон?

Ведучий: ні, воно не росте

Гравець: це килим?

Ведучий: ТАК

В цю гру ви легко можете грати в дорозі до школи чи в далеких поїздках, в класі чи на дні народження, з ровесниками чи з різного віку людьми. Цікава гра тим, що шпигунові постійно потрібно «викручуватися», а гравцям потрібно бути уважними і «підловити» шпигуна.

Спробуємо зіграти усі разом? Я буду ведучою-шпигуном, а ви – “витягуватимете” з мене всю правду 😊 А щоб ви були впевнені, що все чесно, я загадую щось, що точно є зображене на нашому адвент календарі 😊 Гайда перевіряти свої шпигунські вміння! Пропонуйте відповіді в коментарях, я відповідатиму! Що я загадала?