Photo by Stillness InMotion on Unsplash

Чудові, влучні, неповторні, непередбачувані фразеологізми вдалися вчора! Беру на озброєння, буду вживати вдома і на роботі 😊 Майстерно!

До речі, а чи відомий тобі такий вислів: «викликати на руку»? Ні, не переживай, сьогодні в жодному випадку не буде схожого завдання. Сьогодні – дуелі. З’явившись у далекому XIV столітті, вже в XVI дуелі стали серйозним «головним болем» монархів всієї Європи. Адже за будь-яку образу честі чи гідності супротивники викликали один одного на поєдинок – дуель. І тут тільки воля Божого провидіння мала вирішити їх долю. І такі дуелі відбувалися ледь не щодня. Цікаво, що в історії такі сутички вирішувалися не лише за допомогою пістолів чи шпаги, але й часто за допомогою креативності чи хорошого почуття гумору.

  • Наприклад, відома дуель, де за результатами жеребу нещасливець повинен був застрелитись сам. Натомість чоловік просто вистрелив у повітря і гордо заявив, що «не попав» 😊 Суперечка завершилася жартом.
  • В іншій ж сварці один з дуелянтів прийшов на поєдинок голяка. Чоловік пояснив це тим, що більшість поранених вмирає не від самої рани, а від інфекції, що потрапляє в рану з одягу 😊 Цікаво, що другий дуелянт сам відмовся стріляти в голого чоловіка, вирішивши, що така перемога геть не принесе йому честі 😊 як і смерть від рук “голячка”.

А є ще щонайменше один надзвичайно оригінальний та чи не ідеальний випадок дуелі, коли після вибору засобів для поєдинку ініціатор дуелі САМ відмовився від розбірок. А був це чоловік відважний і вправний. Просто по другу сторону йому трапився чоловік мудрий та креативний. Тож помисли і ти, разом з усією сім’єю: який такий спосіб проведення дуелі можна запропонувати, щоб інша сторона не наважилась випробувати на собі долю. Скажу лише, що тут власне НЕ говоримо про зброю як таку, але про спосіб викрутитися, коли ти геть не влучний стрілець чи фехтувальник 😊

Думайте, веселіться, діліться. А я обов’язково розкажу вам ще кілька цікавих фактів! В коментарях 😊