Спішу ділитися з тобою історією дня вчорашнього, а ти загадай комусь з дорослих і смакуй приємну мить володіння інформацією 😊 Хай батьки відгадують, ставлячи запитання. А ти маєш право відповідати лише “так” або “ні”, пам’ятаєш? Отож…

Photo by Andrew Wulf on Unsplash

10 січня 1992 року. Судно із вантажем іграшок, яке прямувало із Гонконгу до США, потрапило у шторм і частину контейнерів хвилями змило в океан. У воді опинилося понад 28 тисяч забавок для ванн — в основному каченят та трохи інших тваринок 😊. Через майже 9 місяців після аварії жовтих каченят почали знаходити на пляжах Аляски, Канади та тихоокеанського узбережжя США. Це привернуло увагу океанографів.

Вони вивчили записи компанії, якій належав вантаж, поговорили з капітаном судна та визначили точне місце аварії. А тоді налагодили контакти зі збирачами сміття на пляжах, океанографами-любителями та місцевими жителями, аби ті повідомляли про знайдених качок. Був створений навіть сайт, на який люди зі всього світу почали завантажувати фотографії знайдених іграшок.

Майже 30 тисяч іграшок, які опинилися в океані одночасно, дозволили науковцям уточнити дані про маршрути океанічних течій. «Дружні плавці» — так назвали цю партію іграшок — з часом стали об’єктами колекціонування. Тому якщо ви раптом опинитесь на березі океану, уважно дивіться під ноги 😊

Впевнена, ти тепер іншими очима дивитимешся на цих гумових звірят. А я ж хочу, щоб усі ми ніколи не применшували цінність будь-чого. Адже навіть маленька гумова качечка здатна на великі відкриття 😊, а людина – тим паче!

Сьогодні ж у тебе таке завдання: перед тобою знак, на якому зображена перекреслена ялинка. Запропонуй, що б міг означати такий знак, якщо б він справді існував? (а може він існує 😊) Тільки чур не пропонувати варіант «не рубати ялинку» – ця відповідь буде очевидною відмазкою нашого мозку, який теж лінується думати 😊 Нумо, змусимо його попрацювати! А що, якщо окрім звісно певної заборони цей знак має мати позитивний зміст… Зможеш таке придумати?

Я почну, а ти продовжуй. Наприклад, цей знак можна повісити в дитячому садку як нагадування малюкам, що не варто бути колючими і ображати інших. А з позитивного – цей знак для зайчиків, щоб сказати їм: «Ви не мусите ховатися, люди вас не скривдять!»

Думай, пиши, читай і старайся не повторювати варіанти один одного, адже саме з оригінальними розвиватимуться нейронні зв’язки в твоїй голові. Творчих пошуків тобі та чудових відкриттів. Шукай асоціації, аналізуй характеристики, використовуй гумор! Чекаю коментарів з великим нетерпінням…