Ну що, простеньке було завдання? Виявляється не так довго із зими у літо перебратися😊 Так і час мине швиденько, і не встигнеш й оглянутись, як уже й літо… Дякую, що поділились в коментарях – завжди цікаво мені тебе та усіх там бачити!

А сьогодні повернемось до святкового атрибуту Нового року – до ялинки, а точніше, до хвойних дерев… Серед вічнозелених є один екземпляр, батьківщина якого – острів у Тихому океані. Культивується цей вид також по всьому світі, висаджується часто як декоративні алеї, виростає у висоту до 60 метрів. І нічого тут дивовижного, окрім одного: зовсім недавно люди нарешті звернули увагу на те, що всюди, окрім рідного острова, це дерево нахиляється! При цьому в середньому кут нахилу – 8,5 градусів, що вдвічі більше за нахил Пізанської вежі, а є одне деревце, що гнеться аж на 40 градусів. Можеш собі уявити?

Photo by Jeremy Bezanger on Unsplash

Отож, вчені дослідили 256 дерев на 5 континентах, у різних локаціях і … досі не впевнені, чому так відбувається 😊 Є запропонована гіпотеза, яка, на жаль, поки не підтверджена. Та я вірю, що наука не стоїть на місці і вченим чи вченою, що вирішить цю загадку можеш стати саме ти!

Пропоную тобі сьогодні просто подивуватися такому унікальному дереву – Араукарія колоневидна чи Араукарія Кука. Скажу відразу, що найімовірніше хиляться дерева до екватора. Відповідно, залежно від місця зростання – на північ чи на південь. А лише на рідному острові (New Caledonia) ці дерева стоять собі прямо як солдати. Але як ти думаєш, чому так відбувається? Нагадаю, що відповіді на це запитання поки немає, тому приймаються усі гіпотези. Сміливо!

Сайт з короткою науковою інформацією – тут https://www.newscientist.com/article/2133476-the-strange-cook-pine-trees-that-always-lean-towards-the-equator/

Фото можна поглянути в інтернеті, адже власних з тих країв у мене нема 😊 Але я собі це обов’язково намрію, на наступний, 2022 рік!