Від сьогодні можемо відраховувати 3…2…1 як до старту ракети 😊 Залишилось лише три дні і три завдання цього новорічно-різдвяного адвенту. А тепер щодо опосумів… Насправді, в цій проблемі є дві сторони: унікальні тварини, які хочуть жити і харчуватися, та люди, які хочуть мати красиві сади і парки, а також тішитись опосумами. Як знайти рішення, що підійде обом сторонам? Дуже важливо, щоб ми, натрапивши на проблемну ситуацію, вміли бачити проблему комплексно і відповідно вміли шукати безліч рішень.

В Австралії деякі люди вдаються до електронних відлякувачів, влаштовують смуги з шипами на парканах, але опосуми продовжують жувати квіти і листя. Щодо запахів, неприємних для цих тварин, то дослідження показали, що голодну тваринку не зупинити (але серед різних ароматів найкраще зарекомендував себе часник!) З останнього – дерева в парках справді обгортають пластиковими кільцями (доволі широкими), щоб тварина не могла вилазити (бо слизько). А ще впорядковують сади та парки так, щоб попри паркан росли кущі, які не цікаві звірятам. А «смачні» дерева «ховають» в глибинах території 😊 Без сумніву можливі кращі рішення, але їх ще не запропонували! Тож є до чого прагнути. Цікаво, що австралійці здебільшого готові миритися з шкодою і навчитися жити в мирі з звірятами, адже «є в житті речі гірші, аніж коли твій сад з’їдають опосуми». І тут неможливо з ними не погодитися!

Photo by Todd Quackenbush on Unsplash

Сьогодні ж хочу розповісти тобі цілком протилежну ситуацію в природі – ДЕРЕВО СМЕРТІ! Так, найотруйніше дерево планети – манцинелла. Плоди цієї тропічної яблуньки мають чудовий аромат, смачненькі, але смертельні для будь-кого, хто їх скуштує. Отрута міститься не лише в плодах, а й в листях, корі, квітах. Навіть дощова вода, яка стікає цим дерево, здатна позбавити людину зору!

Цікаво, а для чого дереву така отрута? Адже все в природі не просто так, все створено для чогось! Яка користь манцинеллі, якщо її плоди отруйні для всього живого? Як думаєш?