Яких лише «комбінацій» не придумує винахідниця-природа 😊 Справді, “дерево смерті” манцинелла росте на дуже бідному ґрунті. Тому, щоб заповнити потребу в корисних речовинах, дерево своїм ароматом та смачними плодами приваблює будь-яких істот і швиденько вбиває їх… І таким чином отримує додаткові хімічні елементи та мінерали. Ось така історія. Будете на Карибських островах – не чіпайте манцинеллу!

Колись я натрапила на ще одну цікаву інформацію, що вразила мене і запам’яталася. А прочитала я таке: в деяких районах Ефіопії (а Ефіопія – це країна в Африці) є незвичайна традиція: дівчина, яка вийшла заміж, повинна виявити велику повагу до батьків чоловіка. І ця повага настільки велика, що дівчині забороняється вимовляти ім’я свекрухи та свекра і навіть вимовляти будь-які слова, що починаються на ту ж літеру, що і їх імена! Назавжди! Уявляєш? Не знаю, наскільки правдива ця інформація, дядько гугл сам точно не знає 😊 але це не перешкоджає нам сьогодні зіграти в таку гру:

Photo by Abenezer Shewaga on Unsplash

Твоє завдання сьогодні заміняти в розмові усі слова, що починаються на таку ж літеру, що й ім’я твоїх мами, тата, сестри, брата (а ще можна навіть дідуся і бабусі). Тут ти вже визначайся, скількох літер подужаєш уникати і заміняти слова так, щоб все ж було зрозуміло. Пропоную тобі також повісити собі попередження по хаті і придумати маленьке покарання за неуважність – наприклад присідання чи стрибання на одній нозі…

Запрошуй до гри маму і тата, усіх бажаючих. Тривалість гри – лише день. Я також гратиму 😊 Мої літери (тобто слова, що починаються на них, які мені треба заміняти) – це О, Д, В та Є. Навмисне взяла собі також більше, щоб повністю побути в “твоїй шкурі” 😊 В коментарях можеш ділитися тим, які літери у тебе, чи важко підбирати слова, чи погодилися зіграти з тобою батьки і рідні?

Веселої гри та благословенної Різдвяної вечері!