Дебрецен. Як доїхати до міста. Аеропорт в Дебрецені. Оплата доріг в Угорщині. Віньєтки

Дебрецен для нашої сім’ї – початок чудових мандрівок. Невелике місто за 125 кілометрів від українського кордону завдяки своєму аеропорту відкриває нам справжнє «вікно» в світ. Ми були тут уже кілька разів, без ночівлі в місті і навіть без запланованих піших прогулянок. А виявляється, Дебрецен також має чим похизуватися…

Вихідні дані: автомобілем зі Львова, аеропорт Дебрецена, батьки і діти (8 і 10 років).

Цікаве про

  • Дебрецен з населенням трошки більше ніж 200 тисяч є другим за величиною містом в Угорщині (після, звісно, столиці – Будапешту)
  • Аеропорт Дебрецена – це колишній радянський військовий аеропорт. На початку ХХІ століття був реконструйований та зараз є другим міжнародним аеропортом в країні після столиці.
  • Перший трамвай в Угорщині поїхав саме в цьому місті. До речі, й зараз тут їздять справжні красені 🙂
  • Під час ІІ Світової Війни місто було наполовину зруйноване.
  • В середині ХІХ століття Дебрецен на короткий термін був столицею Угорщини
  • Дебрецен відомий на всю країну своїм Університетом та футбольним клубом.

Як доїхати…

Добратись до Дебрецену автомобілем зовсім нескладно. Відстань від українського кордону до Дебрецену по автошляхах від 120 до 190 км (проїзд через автобан). Найоптимальнішим варіантом доїзду, без оплати та проїзду автобаном, буде проїзд через місто Ньїредьгаза.

Якщо ваш маршрут складається не тільки з відвідин Дебрецену, а має на меті також пересування країною, – придбайте віньєтку (оплата за автошляхи).

Проїзд автомагістралями Угорщини є платним. Оплата за дорогу (віньєтка) дасть вам право користування усіма платними автобанами Угорщини протягом певного часу. Віньєтки діють щонайменше 10 днів. Є можливість купити на 1 місяць. Можна також придбати онлайн https://www.virpay.hu/index.html, але купівля на місці обійдеться вам на кілька євро дешевше, за рахунок конвертації валют.

Купити віньєтку можна на автозаправних станціях, як перед в’їздом на автобан так і під час руху по ньому. Важливо врахувати такий момент (абсолютно незвичний для українців!): Заправки в Угорщині працюють з 6 ранку до 11 вечора. Тільки на автобанах вони цілодобові. Тому, якщо ви перетнули кордон вночі, сміло їдьте на автобан і на першій діючій автозаправці придбайте віньєтку (оплата доріг). Так ми й зробили в 2018 році, їдучи на море в Хорватію. Клеїти на лобове скло необхідності немає, просто зберігайте документ в автомобілі.

Мости через Дунаї в Будапешті – символи міста

Окрім автомобіля, доїхати до Дебрецену можна потягами Чоп-Захонь і Захонь-Дебрецен. Орієнтовна ватрість проїзду 400 грн. з особи (станом на 2019 рік). Також з Ужгорода або Берегово курсують автобуси до Ньїредьгази. Звідти до Дебрецену поїздом.

Аеропорт Дебрецена. Як доїхати та паркінг в аеропорту.

Аеропорт в Дебрецені є невеликим і можливо тому дуже затишним. В ньому ви не знайдете великий вибір товарів duty-free, але найнеобхідніше як от перекусити, втамувати спрагу чи взяти «на борт» якийсь міцний напій чи парфуми, завжди зможете.

Ще якихось двадцять років тому аеропорт Дебрецена був закритим для цивільних осіб! Колись військовий аеродром, бункера якого можна спостерігати вздовж дороги, сьогодні – повноцінний міжнародний аеропорт.

Практичні поради перебування у Кракові

Знаходиться аеропорт в межах міста, всього 5 км від центру. Тому доїхати до нього не складно ані власним транспортом, ані таксі. Можна скористатись і громадським транспортом: до аеропорта можна доїхати з центру міста та залізничного вокзалу на автобусі.

Адрес аеропорту Дебрецен: H-4030 Debrecen, Repülőtéri út 12.

Парковка в аеропорту Дебрецена працює цілодобово та є платною. Станом на початок 2019 року оплата за один автомобіль становить:

  • 1 година – 600 Ft,
  • 1 день – 1200 Ft
  • 1 тиждень – 6000 Ft

Курс валют, звісно, коливається, але орієнтовно можна рахувати так: 10 форинтів = 1 грн. Місць для паркування, як правило, є достатньо. Стоянка обладнана камерами відеоспостереження.

Що цікавого подивитись у Дебрецені

Ще одним важливим (навіть ДУЖЕ важливим) моментом є спосіб розрахунку! Бо оплатити за паркування можна виключно безконтактною банківською карткою або ж форинтами в монетах! Банкноти не приймаються! Врахуйте це при плануванні своєї подорожі, особливо при ранніх і пізніх відльотах!

На території з 4 ранку працює асистент з паркування який при потребі зможе допомогти з оплатою в терміналі. Термінал має українську та англійську мови в інтерфейсі. В період відльоту-прильоту можуть спостерігатись черги до терміналів з оплатою, але вони зовсім не критичні. Навпаки, саме завдяки добрим людям, нам вдалось оплатити паркування, віддавши приготовану заздалегідь готівку угорському джентельменові.

Аеропорт Дебрецена уже після другої проїздки стає рідним. Тепер черга нарешті познайомитись з містом! Своїми планами на туристичну, оглядову і пізнавальну прогулянку Дебреценомтут!