Краків з дітьми або і з дітками мандрувати легко! Частина 1 – практична. Практичні поради

Перша мандрівка наших дітей в Краків мала бути незабутньою… Ми хотіли «заразити» їх красою королівського міста та мандруванням і не відлякати надміром культури та архітектури. Тому кожен метр і година цієї краківської авантюри була придумана для дітей. Але і дорослі розважились на всі 100.

Вихідні дані: Краків та околиці, машиною, з дітьми (7 і 9 років), парк атракціонів, щось з лего, 4 дні

Якщо загуглити Краків, ви побачити багато чудових картинок площі Старий Ринок і Ратуші, замку Вавель і карет з конями, дракона (Смога) і річку Вісла… Вам обов’язково порадять зайти в Домініканський костел і Церкву Успіння Богородиці… Запропонують взяти екскурсію чи обійти топ-10 (13, 15 чи 20) місць, заради яких ви сюди приїхали. Не буду заперечувати, Краків і справді вартий уваги, справді має свої топи і менш знані та не менш прекрасні місця для прогулянок! Але якщо ви за руку ведете двох дітей – це зовсім інша історія… Тому ми пропонуємо вам свою програму в культурній столиці Польщі, орієнтовану на дитячі топ-10!

Як доїхати: Добратись до Кракова на автомобілі не складно – чудовий і (увага!) безкоштовний автобан А4 робить 250 кілометрів від кордону України легкими і приємними. Але у вас є одна перешкода – митниця! Тут важко вгадати час стояння і погоду на митниці. Звісно, можна спробувати скористатись онлайн сервісами, які показують черги і поїхати туди, де найменше автомобілів… Можна поставити свічку в церкві і щиро помолитись! Здається, що другий варіант більш реальний і дієвий… Тому залишаємо це питання на волю Божу і – в дорогу!

Житло в Кракові. Оскільки ви подорожуєте з дітьми, питання хостелів відкидаємо. Сервіси booking чи airbnb, поради друзів, проживання у знайомих – усі варіанти хороші. Єдине про що варто пам’ятати це те, що Краків відвідує багато туристів, тому зарезервуйте житло заздалегідь, щоб вибрати найкращий варіант.

Центр чи околиці – на ваш розсуд. Проживання в центрі дасть вам змогу не брати авто на деякі атракції, однак паркування і плату за нього ніхто не відміняв.

Паркування в Кракові. Паркінг в Кракові в історичному центрі поділений на зони ABC: А – піша зона, В – жила зона, потрібна картка жильця та С – обмеження паркування в будні дні з 9 до 18. Однак ці зони – це лише самісінький центр, який легко пройти пішки.

Що ж стосується ширшого поняття центру (ближнього центру) – то тут повсюди стоять паркомати. Однак знайти місце в час пік – не просто. Оплата вноситься в паркомати лише монетами, а квитанція ставиться під лобове скло. За неоплату накладається штраф, інколи блокатори коліс. Оплатити можна 1 годину стоянки, 2, 3, день чи тиждень чи місяць. Вся інформація написана чітко. Станом на 2017 рік вартість години була 3 злотих (орієнтовно 1 долар). Цікавим і зручним є той факт, що паркування платне в робочі дні з 10 до 20. Після 20-тої (логічно, до 10-тої) та у вихідні – безкоштовне!

Великі стоянки в центрі – це паркінг над залізничним вокзалом і підземний паркінг біля Національного музею і давнього готелю Сracоvia. З цих стоянок дійти до Площі Ринок пішки можна за 10-15 хвилин.

Зона платного паркування обіймає значну частину Кракова (планується, щоб це був увесь Краків), тому платити за паркування потрібно і за межами центру. Правило робочих днів і годин з 10 до 20-тої – зберігається.

Харчування. Ще в студентські роки навчаючись у Варшаві, дізналась про так звані «молочні бари» – Вar mleczny. Такі своєрідні «пузаті хати» можна знайти у всіх великих містах Польщі. Вar mleczny – це невеликі бари, у яких супер проста і супер свіжа їжа! Харчуються тут в основному студенти і старші незаможні люди. Дітям і дорослим тут дуже смакувало – вареники і зупки як у бабусі. Про інші заклади розповідати не будемо – на кожному кроці можна знайти різного роду ресторани, кафе і фаст-фуди. На будь який смак і гаманець!

Культурна програма. В межах цього огляду не будемо перевантажувати вас інформацією про культурно-розважальне меню Кракова. Запрошуємо на частину 2 сюди.

Вам також сподобається:

Парк розваг Енерджиландія біля Кракова

Klockoland або що робити в Кракові з дітьми