Валенсія з дітьми. Парк Гулівер. Місто мистецтв і наук. Міський парк Турія. Цікаві місця. Куди піти та що побачити в Валенсії з дітьми
Валенсія – столиця автономної Валенсійської області, третє за величиною місто Іспанії, місто пляжів, де народилась паелья… Місто з більш як 20-столітньою історією та, водночас, з найсучаснішим музейно-науковим комплексом. З найдовшим парком і найбільшим океанаріумом в Європі. Місто, де ще не заборонили кориду, жорстокість якої яскраво контрастує з привітністю і сердечністю її мешканців. Місто молоді і драйву, апельсинок і мандаринок, вогню і квітів.
Вихідні дані: 2 світлових дні, пішки, обов’язково сходити на пляж, 2 дорослих, 2 дітей (9 і 11 років)
Прогулянка Старою частиною Валенсії – тут.
Ви напевне бачили в фільмах Центральний Парк у Нью-Йорку… Чи Стенлі-парк у Ванкувері…. Єллоустонський або Парк Секвой в Америці… Можливо Ви бачили їх вживу?
Ми – не бачили, поки що, але оцю картинку зеленого моря, людей на велосипедах чи в русі, пікніки без килимків і йога на килимках… Безтурботність та радість на природі в місті дуже хотіла побачити насправді: чи так буває? Якісь такі відчуття мене переповнювали в Міському парку Турія в Валенсії.
Трохи історії. З давніх давен протікала Валенсією річка, на ім’я Турія. І жили б валенсійці з річкою дружно, якби вона не «влаштовувала» їм час від часу повені. Власне під час найбільшої з них, у 1957 році, «перемудрувала» Турія з масштабами і затопила історичний центр міста. На жаль, збитків зазнали не лише споруди – потоп забрав життя майже в сотні людей… Таку поведінку жителі Валенсії Турії пробачити не змогли – і «покарали» річку, «вигнавши» її за межі міста.
Так посеред міста утворилась пустка, довжиною в більш як 10 км. Може тут кілька новобудов звести? Чи магазинів якихось? Ну або хоча б дорогу класну, бетонну! Так ні! Жителі Валенсії сказали своїй владі, що хочуть зелені, а не бетону.
Ось так, за згодою жителів та влади посеред міста постав парк – з безліччю доріжок для пробіжок, велосипедних трас, дитячих майданчиків, майданчиків для заняття спортом, футбольних полів, мостів і місточків… Мрія, а не місцинка.
- Міський парк Турія
Парк пронизує все місто, беручи початок, символічно, з Біопарку – місця, де людина намагається найменше втручатись в Природу. А завершується парк Містом мистецтв і наук – витвором людської фантазії та думки.
Отож, закладений у 1986 році, парк займає територію понад 110 гектарів. Протяжність від Біопарку до Міста мистецтв і наук – більше 10 км. Цікаво, що позначки кілометражу зустрічаються по всьому парку, що дуже зручно для велосипедистів і бігунів.
Різноманіття дитячих майданчиків, які зустрічаються кожні 300 метрів, але не повторюються! Різні частини парку мають різний ландшафтний дизайн, що спонукає тебе пройти ще наступні сотню кроків до ще одного повороту.
Мости, які ще памятаю стрімку течію Турії, також зупиняють і зачаровують – масивні та повітряні, неприступні та заквітчані… Над парком їх 18, кожен з яких наповнює парк своєю історією… Висновок один: килимок, канапки чи солодощі та вода, а з собою наодинці, сімейно чи у веселій компанії насолоджуватись чарівністю Міського парку Турія – вирішувати тільки Вам!
- Дитячий парк Гулівер
З реальності в казку замовляли? Чудесна можливість для дітей і дорослих побути персонажами книги «Мандри Гулівера». А точніше – ліліпутами, на чий берег після кораблетрощі викинуло тіло мандрівника. Гірки у всі сторони, драбинки і канати, сходинки і тунелі… Розважатися з батьками – не заборонено :).
Отож, Міський парк Турія, біля мосту Puente del Reino. Майданчик чекає своїх відвідувачів щодня з 10 до 20 без перерви та вихідних. Лише в липні та серпні пам’ятайте про сієсту – з 14 до 17 майданчик зачиняється, бо дуже вже пече, як з’їжджати з гірки 🙂
- Місто мистецтв і наук
Місто мистецтв і наук стало втіленням пропозиції професора Валенсійського Університету. Ідея – створення наукового простору з гаслом: «Заборонено не торкатись, не відчувати і не думати!». Архітектором проекту став відомий уже Сантьяго Калатраві. Суми, вкладені в Містечко мають стільки нулів, що страшно й називати.
Окрім головних споруд Міста (про які можна почитати тут), цікавими є також міст, який зєднує L’Agora та сад Jardín del Turiа.
Міст, який своїм виглядам нагадує хамоньєру (пристрій для нарізки хамону), належить до комплексу Міста і вважається одним з найбільших підвісних мостів в Європі (на думку іспанських засобів масової інформації).
У найвищій точці його висота сягає 125 метрів. Названий в народі «валенсійською хамоньєрою», міст довгий час мав різні назви. Та уже в кінці липня 2005 року влада Валенсії затвердила назву El Puente Assut de l’Or і така назва була внесена в Google.
Будівництво моста тривало 4 роки з перервами. Сума, анонсована архітектором Калатравою, до кінця будівництва виросла ще на 11 мільйонів. Відкривали міст двічі – перший раз спеціально для гонки Гран-прі Європи «Формула 1» в серпні 2008. Тоді міст закрили і довели будівництво до офіційного відкриття за 4 місяці – 11 грудня 2008 року.
Оглянути інші споруди Міста мистецтв і наук запрошуємо тут
Від себе: Мости і парк спершу здавалися даремною тратою часу в Валенсії: треба ж встигнути оглянути історичну частину! Як же ж добре, що встигли і там, і там!
В парку ми набралися сил в часі обідньої спеки, дітей силою довелось забирати з кожного майданчика, а очі отримали неймовірну насолоду споглядання іспанської флори. Паркам бути!