Потсдам за один день. Як доїхати в Потсдам з Берліна. Палац Сансуссі. Потсдам цікаві місця. Потсдам з дітьми. Що подивитися в Потсдамі.

Берлін і Потсдам як двійнята – невід’ємні в уявленні звичайного туриста, однаково прекрасні та цілковито різні за характером. Прогулянка одного дня в Потсдамі – завдання реальне, але побачити усю красу цього міста за такий короткий термін навіть не сподівайтесь. Та в цьому теж є свій шарм – можна пообіцяти собі приїхати сюди знову, мовляв, не все відвідали…

Потсдам з дітьми – завдання вищого рівня складності, однак ми знайшли там чарівний світ – парк, з майданчиками і водою, з кораблями і хатками на дереві, з можливістю помріяти під дубами, поки твої діти копають, стрибають, лазять… Одним словом, насолоджуються дитинством!

Вихідні дані: Потсдам з Берліну, екскурсія одного дня, парк Сансуссі, Потсдам з дітьми

Доїхати в Потсдам з Берліну дуже просто – комфортабельні та швидкісні поїзди (RE та RB) домчать вас туди з головного вокзалу Берліну (Hauptbahnhof) за трохи більше як 30 хвилин. Місто Потсдам входить в тарифну зону С (як і аеропорти Шенефельд та Тегель), тому будь який квиток куплений для пересування Берліном (з позначкою ABC) дозволяє вам поїхати в Потсдам без додаткових витрат на інший квиток.

Добратись в Потсдам можна не лише з головного вокзалу – регіональні поїзди зупиняються також на багатьох зупинках по місту – просто відкрийте транспорту карту, аплікацію на телефоні чи гляньте на мапи транспорту, розміщені на кожній зупинці, в кожному вагоні метро, в кожному автобусі та трамваї… А можна навіть просто запитати людей навколо – берлінці привітні, можуть порозумітись англійською, радо допомагають.

А ще на великих станціях є інформаційні офіси, а на платформах – працівники та інформаційні табло з номером поїзда, датою прибуття, напрямом руху, кінцевою станцією і наступною зупинкою. Одним словом – все для того, щоб ви не загубились.

У Потсдамі можна вийти не на головному вокзалі, а однією чи двома зупинками пізніше – палац Шарлотенгоф (Charlottenhof Bhf) або ж Парк СанСуссі (Park Sanssouci). Таким чином вам не потрібно буде добиратись з головного вокзалу Потсдаму до Парку ще автобусом, але оглядини цілого комплексу ви почнете з Нового Палацу, залишивши палац Сансуссі з його виноградними терасами та фонтаном на десерт.

Комплекс Парк Сансуссі досить великий, саме тому популярними є екскурсії на велосипедах. Орендувати двоколісного друга можна в кількох пунктах в Потсдамі. Найпопулярніший і найбільший знаходиться біля головного вокзалу, позаду торгового центру Bahnhofspassagen Potsdam – Potsdam per padales (адреса: Babelsberger Str. 10).

Тут великий вибір велосипедів для дорослих і дітей, спарених, з візочками для маленьких, є можливість взяти і шоломи. Не плануєте велосипед – знову повторю, що картка на громадський транспорт в Берліні тариф АВС – дійсна і на громадський транспорт в Потсдамі – автобуси, трамваї і навіть паромна переправа.

Комплекс Парк Сансуссі складається з самого палацу Сансуссі, Нового палацу, палацу Шарлотенгоф, оранжерейного палацу, Китайського чайного будиночка, Римських лазень, парку та палацом з Руїнами, багатьох скульптурних та ботанічних композицій, фонтанів та озер.

Територія достатньо велика, тому навіть при великій кількості туристів, особливо в літній час, все ж можна зробити селфі на фоні місцини, яка вам сподобалась, без незнайомих облич.

Якщо не дуже спекотно, то піша прогулянка з дітьми є цілком можливою, а можливість побігати під обладнаними поливами ще й як підзаряджає енергією та хорошим настроєм. Вхід в парк – вільний. Платними є відвідання експозицій та палаців: квиток у всі музеї для всієї сім’ї коштує 49 євро (станом на літо 2018), але, оцінивши власні сили, часові рамки та наявність дітей, квиток вирішили не брати.

Таким чином прогулянка парком без внутрішніх оглядин з маленьким перекусом зайняла нам майже 4 години, в кінці яких діти уже вперто відмовлялись фотографуватися. Лише перспектива відвідин тепер уже дитячого парку врятувала ситуацію.

Путівник Потсдамом – незамінна річ. Ми взяли його в інформаційному центрі парку Сансуссі з сторони Нового палацу. Там знайдете і транспортні інформаційні реклами різних автобусних та трамвайних маршрутів.

Продумано все до дрібниць, чіткі коментарі та смачні ілюстрації, вказівки зупинок, деталей відвідування та окремих нюансів усіх цікавих місць. Саме в такому путівнику ми й натрапили на дитячий парк Volkspark (George-Hermann-Allee 101).

Доїхати до парку можна двома трамваями – 92 та 96. Вийти можна на різних зупинках – парк має більше десяти входів-виходів, відкритий з 5-23 щодня. Якщо ви сядете на трамвай номер 96, то найкраще вийти на зупинці з такою ж назвою – Volkspark.

Тут знаходиться природничий музей Біосфера (Biosphere) та інформаційний кіоск, де можна взяти карту парку з розкладом подій та майстер класів, що дуже зручно для орієнтування, адже ви будете тут вперше.

Вхід у парк символічний – 1,5 євро з дорослого і 0,5 євро з дитини. При цьому оплата проводиться самостійно в автоматах, що стоять на вході. Зайшли? На території знаходяться безліч майданчиків, спортивні поля для футболу, баскетболу та волейболу, невеличкі фонтани, щоб помочити ноги малюкам і неглибокий басейн для трохи старших.

Усюди різноманітні лазанки, кораблі, які можна взяти на абордаж, екскаватор, яким можна копати. Будиночок на дереві та юрти, гамаки та качелі, гірки та пружини… Туалети та кафе – без проблем. Дорослі та діти на велосипедах. Різноманітних форм лавочки та лежаки.

Трояндова алея, міні гольф та гірка для скелелазіння, гірки для скейтбордів та паркуру… А ще була одна розвага, яка нас здивувала – великі компанії молоді та сім’ї з дітьми кидають фрісбі. Для цієї гри тут обладнано більше десятка майданчиків.

Окрім Парку Сансуссі туристичний Потсдам запрошує в замок Бельведер з виглядом на місто і Палац Бельведер з парком, палац Цецилієнгоф та комплекс Александрівку, міст та палац Глініке, Мармуровий палац та Нові ворота, свої маленькі Бранденбурзькі ворота та Ратушу, церкву святого Миколая та будинок Парового Двигуна, студію кінофільмів та науковий парк Альберта Айнштайна, острів дружби та…

Одним словом, цікавих місць так багато, що стане не на одну мандрівку. Але за всіма цими достоїнствами, не забудьте просто пройтись вуличками. Без карти… Велич і спокій, помпезність старовини в поєднанні з лаконічною сучасністю, запах і життя кав’ярень і зупинений час у камені… Це – Потсдам!

Вам також сподобається:

“Розривний” парк атракціонів біля Кракова

Барселона взимку – тепла столиця Каталонії