Музей науки і мистецтв в Валенсії, Іспанія. Ціна. Відгуки. Графік роботи
Валенсія – столиця автономної Валенсійської області, третє за величиною місто Іспанії, місто пляжів, де народилась паелья… Місто з більш як 20-столітньою історією та, водночас, з найсучаснішим музейно-науковим комплексом. З найдовшим парком і найбільшим океанаріумом в Європі. Місто, де ще не заборонили кориду, жорстокість якої яскраво контрастує з привітністю і сердечністю її мешканців. Місто молоді і драйву, апельсинок і мандаринок, вогню і квітів.
Вихідні дані: 1 світловий день, пішки, обов’язково сходити на пляж, 2 дорослих, 2 дітей (9 і 11 років)
Прогулянка Старою частиною Валенсії – тут.
Валенсію вважають містом молоді через велику кількість різноманітних навчальних закладів і програм, на які вступають бажаючі з різних куточків не лише Європи. А ще – безліч рейсів, які щодня курсують до аеропорту Валенсії і привозять сюди тисячі туристів усіх національностей і будь якого віку. А ще – кілометри пляжів з дрібним і чистим піском, тепле море, ніжні хвилі, музика і сміх! Валенсія – це літо, яке триває вдвічі довше!
Проте, окрім моря і сонця Валенсія пропонує своїм гостям неповторний комплекс майбутнього – Місто мистецтв і наук. Заглянемо? (Трохи історії Міста та про Парк на берегах Турії можна почитати тут)
- Першою, відкритою у 1998 році, стала будівля під назвою L’Hemisferic. Посеред басейну – велике око, що символізує один з органів чуття, якому людина найчастіше довіряє найбільше! Всередині – кінотеатр з кріслами в майже лежачому стані, та планетарій. Також тут проводять лазерні шоу.
Відкривається “око” щодня о 10. Закривається – залежно від програми. Вартість вхідного квитка – 8 євро повний або 6,2 євро – діти від 4 до 12 років. Діти до 3 років – безкоштовно. Сімейних квитків немає
2. Через два роки, у 2000, відкрилась друга і найбільша будівля комплексу – Museo de las ciencias Principe Felipe. Форма музею нагадує кита, цікаво чому? (Добра вправа для мислення, мислення сильного і креативного) Тут немає прямих кутів, немає вертикальних ліній, але є три поверхи інформації, дослідів та експериментів, спроб та помилок, візуалізацій та інсталяцій. А якщо одним словом – РОЗУМІННЯ: що, чому і як! До речі, досліди починаються уже при вході в музей – арка, яка дозволяє чути шепіт співрозмовника на іншому кінці.
Відчинено в музеї щодня (окрім відверто святкових), з 10 до 18, 19 або 21 в залежності від сезону. Вартість вхідного квитка така ж як і в L’Hemisferic – 8 та 6,2 євро. Однак, якщо Ви запланували відвідати і те, і інше – разом буде дешевше – 12 євро повна вартість та 9,3 – дитячий квиток до 12 років.
3. Ще через три роки, у 2003, відкрили найбільший океанаріум в Європі – L’Oceanogràfic. На відміну від перших двох будівель, океанаріум – це комплекс надземних і підземних споруд, в яких поселились представники основних морських екосистем. Звісно, є дельфінаріум та панорамний тунель. А ще лекторій, де замість екрану – акваріум, а розумний чоловік розповідає напевно дуже розумні і цікаві речі. Жаль, що лише іспанською… Оббігти океанаріум можна за 3 години, а щоб насолодитись забракне і дня. Пірнаємо?
Години роботи водного комплексу – з 10 до 18, 20 або ж навіть до 24.00 (в липні-серпні). Вартість квитка – 30,7 євро дорослий та 22,9 євро – діти до 12 років. Тут також існує можливість скомбінувати кілька квитків одночасно. Тоді й ціна буде приємнішою. А також можна купити квитки на 2 чи 3 дні. Уся інформація – на сайті тут
4. Минає ще два роки і у 2005 відбувається відкриття театру опери та балету – Palau de les Arts Reina Sofía. Кілька концертних залів в розпорядженні зірок світового рівня. Будівля у формі шолома середньовічного іспанського воїна. Знову – тема для роздумів і безліч варіантів. Що спільного між шоломом воїна та театром?
Щоб не бути голослівною, поділимось цього разу з Вами нашими думками:
- перша постановка в театрі була про воїна (дитяча версія)
- забрало шолома відкривається і завіса в театрі також відкривається (версія від дорослого)
- колись привілей сидіти в перших рядах театру мали лише воїни-герої (дитяча версія)
- ваш варіант 🙂
5. Ще 4 роки пройшло, щоб з’явилась L’Àgora – багатофункціональний комплекс для вистав і виставок, змагань музичних та спортивних. Вартість будівництва – 90 мільйонів. Та цікаво інше – чомусь тут ніхто не згадує, на що схожа будівля… Пофантазуємо? Але домовмося, що перше, що приходить на думку – мушля – не пропонувати!
Від себе: Найсильніше відчуття від Міста мистецтв і наук – подив. Подив не формам чи величі комплексу, не сумам, вкладених коштів, не кількості відвідувачів і навіть не футуристичності будівель. Хоч це все теж, без сумніву, присутнє. Подив силі та безмежності людської Думки в гармонії з Природою. Подив безкінечній творчості Розуму. А ще – тиха вдячність тим, хто доклався до втілення проекту, навіть якщо фінансову винагороду ніхто не відміняв…