Ця подорож була придумана спонтанно – потреба гарно провести літній вихідний, а також як відгомін після відвідин найвищого в Українських Карпатах однокаскадного водоспаду – Ялинський водоспад. Отож сьогодні мандруємо найближчими до Львова водоспадами.

Наша ціль:        водоспад Гуркало, 5 м (Сколівський р-н, біля с.Корчин);
водоспад Сопіт, 7-8 м (Сколівський р-н, біля с.Сопіт);
водоспад Лазний, 10-12м (Дрогобицький р-н, біля с.Довге).

Водоспад Гуркало

Водоспад Сопіт

Водоспад Лазний

Тривалість мандрівки складає 1 світловий день. Найкраща пора року для відвідин – літо. Можна скупатись, освіжитись, засмажити смачненького на вогнику, прогулятись лісом

Як добратись? Найкраще почати з водоспаду Гуркало. До села Корчин, що розташоване за 4 км від водоспаду під’їхати можна ідеальною асфальтною дорогою траси Київ-Чоп. У селі Верхнє Синьовидне повертаємо в напрямку с.Урич (фортеця «Тустань»), проїжджаємо кілька кілометрів і – ми вже в Корчині. Аналогічно до Корчина курсують маршрутки, якщо раптом ви без авто. Від села до водоспаду веде ґрунтова дорога.

Далі є два варіанти: залишити автомобіль в селі і пройти 3-4 км до водоспаду або ж, якщо надворі літо, дорога суха або ви на позашляховику чи кросовері, можете пробувати свої сили і проїхати ще 2-3 км в напрямку водоспаду. Власникам автомобілів з низьким кліренсом, а також за умови мокрої дороги – варто залишити свого залізного коня в сухому місці в селі і прогулятись до водоспаду пішки. Дорогою вам відкриватиметься краєвид на найвищу гору Сколівських бескидів – гору Парашка.

Водоспад Гуркало

Водоспад Гуркало, розташований на річці Велика Річка, – однокаскадний, з висотою падіння води – не більше 5 метрів. Висота над рівнем моря – 570 м. Свою назву отримав не дарма – після танення снігів – водоспад гуркотить на заздрість іншим водоспадам. Біля водоспаду легко можна знайти місце для вогню чи навіть встановлення намету.

Після смачного канапкового обіду – відпочинок з користю. Сьогодні у нас в рюкзачку компактна, але просто неповторна настільна Сет. Ця карткова гра зі своїми мінімальними розмірами, приносить максимум позитиву, розвиває вміння знаходити спільне та відмінне, комбінувати на перший погляд абсолютно різні картки. Але найпозитивніше в цій грі напевне те, що діти як правило стають крутішими за батьків і перемагають легше і веселіше. Як грати в Сет? Ви ще навіть не чули про настільну гру Сет? EduBox однозначно рекомендує!!! Правила настільної гри Сет знайдете тут.

Освіжились, зробили фото, почули гуркотіння водоспаду Гуркало? Тоді можна рухатись до наступної нашої цілі – водоспаду Сопіт.

Як добратись? З Гуркала потрібно вернутись назад у с.Корчин та продовжити рух гарною дорогою в напрямку с.Урич (фортеця «Тустань»). Проїхати потрібно 12-13 км і с. Підгородці повернути до с.Сопіт. Повернути і рухатись помаленько в кінець села. Помаленько – бо це забуте село. Чому забуте – бо дорогу зробити забули. Вуличка йде паралельно річці з однойменною назвою Сопіт. Коли вони розминаються – залишаємо автомобіль і взявши стежкою правіше через знову товаришуємо з потічком. Якихось 500-700 м – і будете на місці. Неподалік водоспаду в лісочку сподіваємось що все ще стоїть новозбудована бесідка, яка прихистила нас від раптової карпатської зливи.

Водоспад Сопіт

Водоспад Сопіт, розташований на бізіменній притоці річки Сопіт, – однокаскадний, з висотою падіння води – 7-8 метрів. Висота над рівнем моря – 514 м. Вигляд водоспаду залежить від сезону та погоди – блискучий та білосніжний від піни і масиву води після дощів або ж тихий і ледь помітний в період засухи. Знаходить на околиці (близько 1 км) с.Сопіт, Сколівського р-ну, Львівської області. Доїзд до водоспаду легковим автомобілем не складний, можливо навіть маршруткою з м.Стрий (від залізничного вокзалу).

Вдихнули, скупнулись, сфоткались? Тоді мандруємо далі – до водоспаду Лазний

Як добратись? Водоспад Лазний знаходиться між селами Сопіт та наступним селом Довге. Але проблема в тому, що дороги між цими селами зі сторони водоспаду практично немає. Ми двічі розверталися, вважаючи що заблукали, і двічі знову повертались. Краща дорога є по іншу сторону ріки Стрий , але нам вона не підійде для нашого маршруту до водоспаду Лазний.

Якщо у вас піша мандрівка – то до водоспаду від с.Сопіт орієнтовно 5 км від с.Сопіт. Однак, щоб встигнути побувати на трьох водоспадах за один день – потрібно авто. І гумаки до колін.

Отож, ми все-таки вирішили їхати ці 4 км, хоча краще сказати – плисти, бо після дощу на дорозі більше води аніж дороги. Не доїжджаючи близько 1 км до початку с.Довге, буде роздоріжжя, з можливістю залишити автомобіль. Далі – біля 1км пішки – це найскладніший маршрут. Маркування немає. З малими дітьми – важко. Ми розділились – дружина з дітьми організували варіння зупи на прімусі, а я – «збігав» на водоспад і повернувся якраз на ще теплу зупу. Висновок – болотяно-важко і захоплююче водночас. Лазний вартує того, щоб його відвідати.

Водоспад Лазний

Водоспад Лазний, розташований на річці (чи то потоці) Лазний, – трьохкаскадний, з висотою падіння води – 10,5-12 метрів. Висота над рівнем моря – невідома. Це найвищий у Львівській області водоспад, добирання до якого можна записати у свій журнал досягнень. Через свою важкодоступність залишається зразком неймовірної недоторканої та незіпсованої людиною природи. Знаходить на неподалік (2-3 км) від с.Довге, Дрогобицького р-ну, Львівської області. Доїзд до водоспаду легковим автомобілем неможливий.

Що взяти з собою? Дощовик або парасоля (протягом липневого дня сильна коротка злива падала двічі, але після неї відразу виглядало сонце), черевики, гумаки або ж високі кросівки, після дощу до водоспадів Сопіт та Лазний підхід буде мокрий (водоспади знаходять в лісі і земля не встигає висохнути за короткий час).

Порада: якщо прогноз погоди не обіцяє вам лагідного сонечка або все небо затягнуло дощовими хмарами, – радимо відкласти вашу мандрівку водоспадами або ж обмежитись відвідинами найвідомішого з них – водоспаду Гуркало. Водоспади Гуркало і Сопіт – цілком підходять для мандрівок з дітьми.