Барселона – місто архітетора Гауді. Історія. Саграда ді Фамілія. Храм Святого Сімейства в Барселоні

Усі «принади» Барселони не можливо оглянути ані за 3, ані за 13, ані, напевно, за 33 дні. Сюди можна і хочеться повертатись, знову ходити тими ж вуличками, оглядати ті ж будівлі, але отримувати все нові й нові відчуття! Відчуття радості і захоплення, теплі та п’янкі, кольорові та насичені… І майже все в Барселоні подається «під соусом» Гауді 😉  Тому й ми спланували Гауді-маршрут! Ходімо з нами!

Вихідні дані: дорослі (без дітей), авто зі Львова в аеропорт Дебрецена, літак з Дебрецену до Барселони, 3 дні в Барселоні

Наші перші кроки в Барселоні, а також цікаве про Антоніо Гауді читайте тут

Храм Sagrada di Famigla – безсумнівний синонім Барселони, його візитівка і гордість, його традиція та сучасність. Чудернацький і водночас простий для розуміння, величний, але якимось чудом свій… Тут безліч туристів, на місцях для вдалих фото черги, але варто лиш підняти голову вгору і матимеш можливість опинитись з храмом сам на сам…

Творіння ненормального чи генія? Замок з піску чи пряниковий будиночок? Асиметрія всього чи симетрія вищого розуму? Критики та архітектори, і навіть прості люди з усього світу полюбляють дискутувати про Sagrada. На який ж бік пристанете Ви?

Історія будівлі та будівництва Sagrada di Famigla така ж цікава і різнопланова, як і сам собор. Однак тут варто відразу внести ясність – Храм Святого сімейства – не головний Барселонський собор! Таким є готичний катедральний Собор Святого Хреста і Святої Евлалії, збудований в XIV столітті. Будівництво ж Сагради почалось лише в 1882 році, а ідея будови належала зовсім не Антоніо.

Отож, Хосе Марія Бокабелла, видавець релігійних книг, відвідав італійське місто Лоретто, де, за легендою, є Свята Хатина, в якій архангел Гавриїл сповістив Марії, що вона народить Ісуса. За легендою саме в Італію, рятуючи від знищення, перенесли ангели Хатину з Палестини… Святиня надихнула Хосе збудувати храм в рідній Барселоні.

Повернувшись з Італії, Хосе Бакабелла заснував спільноту, разом з якою й купили землю для будівництва Храму у 1881 році. У 1882 був закладений наріжний камінь і призначений головний архітектор, яким став зовсім не Гауді. Проте, уже через рік, у 1883 році, через непорозуміння з Єпископом відбувається зміна архітектора. Тепер новим архітектором Сагради стає Антоніо Гауді.

Відправною точкою для Гауді була ідея природнього проникнення в Храм сонячного світла, а головним замовником будівництва архітектор вважав самого Бога. Гауді чудово розумів, що будівництво такого масштабу триватиме не одне десятиліття, але це його не лякало. Казав: «мій замовник не поспішає»… Отак, не спішно, будівництво ведеться уже понад 130 років і планується завершитись до 2026. Тоді Саграда стане найвищою церковною будівлею в світі, тягнучись до неба на 170 метрів…

Розповідають, що від раннього ранку до пізнього вечора Антоніо Гауді був на будівельному майданчику: слідкував, оглядав, змушував майстрів переробляти по кілька разів! Гауді жив Саградою і бачив у ній свою місію! Так і трагічно загинув, потрапивши під трамвай, коли йшов на будову, оповитий думками…

Валенсія. Старе місто. Чаша Грааля

Був скромно, по жебрацьки одягненим: саме тому його не впізнали перехожі і у лікарню потрапив аж вранці… В лікарню для бідних. А коли друзі приїхали, щоб забрати його, відмовився: «Моє місце тут…» За кілька днів Гауді не стало. Похований в крипті Сагради, поруч з ідейним натхненником – Хосе-Марія Бакабелла.

Уже після його смерті, архітектори змогли продовжити роботу завдяки записам і нотаткам. Сьогодні будівництво ведеться виключно за кошт городян та грошей, отриманих від продажу квитків.

Сучасна Валенсія. Дивовижне місто науки та мистецтв

Суперечки, різні точки зору, комусь подобається, комусь – ні… Так було, є і буде. Впевнена в одному – оглядаючи Храм Святого Сімейства Ви відчуєте саме те, що маєте відчути. Дозвольте собі!

П.С. А коли захочете продовжити маршрут місцями Гауді – Вам сюди.