Барселона взимку – кольорова і тепла столиця Каталонії, футбольна та культурна Мекки Іспанії, улюблениця туристів та відпочивальників з усього світу. Мандрівка в Барселону зимою. Куди піти та що побачити в Барселоні зимою. Цікаві місця

Ви напевно погодитесь зі мною, що людина інколи вредне створіння 🙂 Весною вона дуже чекає літа, влітку – потерпає від спеки, восени – скаржиться на дощ і вітер та переживає, що вже зовсім скоро прийде зима… Прийде холодна та сніжна зима і надовго нас заморозить. І саме тоді, в казковій білосніжній порі, не помічаючи і не насолоджуючись довершеністю сніжинок, «вредна» людинка починає дуже хотіти весни і літа 🙂

Наша подорож в Барселону зимою, в лютому стала чарівною мандрівкою в часовому просторі, бо скинувши в машині зимовий одяг, взувши мешти на снігу, ми сіли на літак в літо!

Ще одна красуня Іспанії – Валенсія

Вихідні дані: дорослі (без дітей), авто зі Львова в аеропорт Дебрецена, літак з Дебрецену до Барселони, 3 дні в Барселоні взимку

Усі «принади» Барселони не можливо оглянути ані за 3, ані за 13, ані, напевно, за 33 дні. Сюди можна і хочеться повертатись, знову ходити тими ж вуличками, оглядати ті ж будівлі, але отримувати все нові й нові відчуття! Відчуття радості і захоплення, теплі та п’янкі, кольорові та насичені. Гауді і Пікассо, футбол і море, сонце і вітер, музика і танці, шопінг та пляжинг… Привіт, Барселона!

Першою нашою зупинкою в Барселоні стала площа Ворота світу (Portal de la Pau), недалеко від Старого порту та Морського музею, початок знаменитої вулиці Рамбла та близько яхтового клубу. Тут величаво стоїть Христофор Колумб, кудись невиховано показуючи пальцем :).

Поставили його тут на згадку про візит відомого мореплавця в Іспанію після експедиції до берегів Америки в кінці XV століття. Сам монумент будувався цілих сім років, за які Колумб «виріс» до 7,2 м і «заліз» на п’єдестал, висотою в 40 метрів. Декорації з сцен життя мореплавця прикрашають пам’ятник, а прості смертні ще й досі вагаються, куди ж все таки вказує Христофор Колумб? Існує дві найпопулярніші версії: на рідне для Колумба місто Геную чи на нові знання та відкриття за океаном.

Сучасне, інтерактивне місто науки і мистецтв в Валенсії

Тут Вам простір для тренування креативності та оригінальності: придумайте ще щонайменше 10 версій, куди чи на що вказує Колумб? До речі, всередині колони пам’ятника є ліфт, що піднімає Вас на оглядовий майданчик. Вартість – 4 євро для дорослих та 3 – для дітей.

За кілька метрів від Колумба, в чудовій будівлі розташувався Морський музей Барселони (Avda. de las Drassanes, станція метро Drassanes). Все від зародження судноплавства, піратів та галер, американської експедиції Колумба до сучасності. Фільми та багато інтерактиву, фотографії і карти, макети та кораблі натуральної величини.

Житло в Барселоні. Отримайте знижку 37 євро при бронюванні

Вартість квитка – 10 євро, однак можна навіть безкоштовно – після 15 в неділю! Не пошкодуєте! Години роботи залежать від пори року. Інформацію про музей можна знайти на офіційному сайті тут

Наступною зупинкою, без сумніву, мала стати Sagrada di Famigla. Вона, напевно, уже й так ображалась на нас, що не була першою в нашому списку :). Цей храм – безсумнівний синонім Барселони, його візитівка і гордість, його традиція та сучасність. Ще одним епітетом Барселони є відомий архітектор ХІХ столітті, автор проекту храму Sagrada di FamiglaАнтоніо Гауді.

Зимовий Гданськ. Куди податись взимку?

Цікаві факти про Гауді:

  • Народився в містечку Реус, за 110 км від Барселони, 25 червня 1852 року. Дуже рано втратив майже усіх рідних – братів, сестру, маму і тітку. Залишився з батьком та двоюрідною сестрою
  • З дитинства хворів на ревматизм, через що не міг бавитись як усі діти. Тому часто сидів сам на березі моря, будуючи замки з піску та розглядаючи хмари. Саме піщані замки і хмари, а ще кольори природи стали основними мотивами його архітектурних шедеврів
  • Мав проблеми з очима: далекозорість одного ока та одночасна близькозорість другого. Проте ніколи не носив окуляри
  • 3 1870 року і аж до смерті жив в Барселоні, здійснивши лише декілька поїздок за її межі
  • Отримав диплом архітектора Барселонського університету. Однак професор, який вручав його, сказав, що ніяк не може вирішити, з ким він має справу – з генієм чи з божевільним (мені відразу пригадались паралелі з Шевченком, а Вам?)
  • Знайомство та цілковита підтримка мецената Еусебі Гуеля дозволила Гауді творити. Творити те, що він хотів, і так, як він хотів.
  • В юності – фраєр і вільнодумець, після 40 років став ревним католиком і аскетом. Дотримувався посту і навіть в періоди між постами споживав дуже мало їжі, залишаючи в шлунку «місце для Бога». Сповідувався кожного дня та пообіцяв працювати лише над релігійними проектами.
  • Увесь час неспання цілковито віддавав роботі, сам контролював усі проекти, змушуючи працівників по кілька раз переробляти зроблене. Не мав сім’ї.
  • Помер в лічниці для бідняків, в яку потрапив після того, як його збив трамвай. В лахмітті люди не впізнали дуже відомого вже на той час архітектора. А коли друзі пропонували перевезти Антоніо в кращу лікарню – на відріз відмовився.
  • Кажуть був надзвичайно спритним і міг зловити муху на льоту. Любив пересуватися містом лише пішки.
  • Ненавидів прямі лінії і придумав власну безопорну системі перекриттів. Таку систему за допомогою комп’ютерів спроектувала НАСА лише через 100 років.
  • Похований в крипті свого найбільшого творіння – Sagrada di Famigla.

Зимова Братислава з дітьми

Отак, з найвідомішого його творіння, ми проклали й свій маршрут Гауді у Барселоні. Та про це – в наступній розповіді 🙂

Читайте також:

Храм Святого Сімейства (Sagrada di Famigla) в Барселоні

Парк Гуель (Parc Güell). Маршрут Гауді в Барселоні