Братислава. Новий міст та УФО. Зоопарк в Братиславі. Замок Девін

Братислава – столиця наймолодшої держави Європи, наша «сусідка», місто на березі Дунаю та на кордоні з Австрією. Година з «хвостиком» зі Львова – і ми з сім’єю 3 дні насолоджуємось затишком Словацької столиці.

Вихідні дані: 3дні і 3 ночі, літак зі Львова, батьки і діти (8 і 10 років), на дворі зимно 🙂

Про першу частину подорожі можна почитати тут. В статті знайдете коротку довідку цікавинок про Братиславу, інформацію про житло і транспорт в місті, «заглянете» в замок та пройдетесь Головною площею… Друга частина мандрівки – культурно-музейна – тут.

Зоопарк в Гданську – один з кращих у Польщі

У кожному великому місті, а тим паче в столиці держави є зоопарк. Ми були уже в 5-тьох. І якщо раніше я ще вагалась: «йти чи не йти?», то тепер – знаю напевно: зоопарку БУТИ!

Братиславський зоопарк – не найбільший і не найпопулярніший зоопарк в Європі, однак, один з перших, де почали розводити рись звичайну, якай стала згодом одним з символів цього зоопарку. Завдяки постійній співпраці з іншими зоопарками, а також участі в програмі з порятунку зникаючих видів, сьогодні зоопарк налічує близько 700 ссавців, близько 200 пернатих і пів сотні рептилій. У 2007 році тут відкрили новий просторий будинок для тигрів, ягуарів та гепардів, а в 2010 – для приматів.

Доїхати до зоопарку від центру можна за 10 хвилин.

В часі нашого візиту в січні, багато тварин були заховані від сторонніх очей. Але чого вартували лише різні види мавп! Спраглі спілкування з людьми, вони влаштували нам ціле шоу – гойдались у вольєрах зі шаленою швидкістю, показувались у всій красі близько-близько, вмощувались спати і знову вилазили гратись.

Уже не вперше «полюємо» за рудою пандою: в гданському зоопарку нам вдалось побачити її лише на верхівці дерева. А тут – у всій красі. Це миле вогняне ведмежатко жувало бамбук за якихось 4 метра від нас! А наївшись, вмостилось на гілці і солодко заснуло… Збулася одна з мрій нашого старшого сина.

А ще: Ви бачили як сплять справжні альфа-самці? А ми – бачили. Сплять як справжні чоловіки – висолопивши язика.

Недавно у зоопарку народилося дитинча ягуара – і зараз їх з мамою можна спостерігати у вольєрі зблизька.

Дирекція зоопарку постійно намагається покращувати не лише умови утримання тварин, а й створювати зони для наймолодших відвідувачів. Так на його території з’явився Дінопарк (Dinopark)http://www.dinopark.eu/en/bratislava. Близько 30 статичних та рухомих фігур динозаврів Мезозойської ери реальних розмірів!

А ще гамбургери з мезозойського грилю, 3d кінотеатр, палеонтологічні розкопки та просто хороший настрій. Єдиний нюанс – в зимовий період Дінопарк зачинений. На щастя наші діти не дуже засмутились, адже ми вже мали нагоду побувати в Dinopark біля Кракова – Inwald park-у.

Замок Девін (Devínsky hrad) – укріплення, по якому ще до VIII століття ходили римляни, а уже згодом – словяни. Фортеця розбудовувалась і перебудовувалась, переходила з рук в руки, а в 1809 році була підірвана армією Наполеона. Руйнація стала поштовхом до археологічних розкопок, які сьогодні представлені в невеликій експозиції на території комплексу.

Доїхати до замку можна автобусом від Нового мосту (Most SNP), автомобілем чи велосипедом (орієнтовно 10 км від центру Братислави), а також паромом (в теплу пору року).

Центр Братислави. Братиславський град

Години роботи залежать від дати (а ще пам’ятайте, що останній вхід на територію можливий за 30 хв до вказаної кінцевої години!), а станом на 2019 рік виглядають так:

квітень – вересень: з вівторка до п’ятниці – 10-18 год.; субота-неділя – 10-19 год.
жовтень: з вівторка до неділі – 10-17 год.
листопад – березень: з понеділка до неділі – 10-16 год

Замкова Буда і палацовий Пешт – прогулянка по Дунаю

Вартість квитків: 5 євро для дорослих та 2,50 євро для дітей та студентів. Сімейний (2 дорослих та 2 дітей до 14 років) – 10 євро. Кожного понеділка, окрім сезону листопад-березень, вхідних квиток – 2 євро. Однак в понеділок вхід можливий лише на територію (без огляду експозиції). Важливо! За несприятливої погоди Вам можуть відмовити у відвідуванні комплексу в цілях безпеки!

Від себе: Коли нерукотворна і рукотворна краса поруч – це не лише зачаровує, не лише надихає, а й на якийсь момент зупиняє час! Річка Морава, що вливається в Дунай, тут Словаччина, там – Австрія, тут ти йдеш, дихаєш і живеш, а там – мить в камені та вічність… Прогулянка в Девін заслуговує на увагу, тим паче, що комплекс відреставрований і доглянутий, а влітку тут часто відбуваються різноманітні фестивалі та дійства.

А якщо після повернення з старовини Ваша душа вимагатиме ще чогось сучасного і величного – підійміться на «літаючу тарілку» УФО (сайт – http://www.u-f-o.sk/en/index.html). 95 метрова опора завершується майданчиком та рестораном з 100 км оглядом в ясну погоду… Якщо плануєте повечеряти – потрібно забронювати столик заздалегідь! Кажуть, там чудове обслуговування та відмінна кухня. Може побачите навіть Відень? 😉