Братислава з дітьми. Що побачити? Цікаві місця в Братиславі. Що подивитись з дітьми в Братиславі. Музеї в Братиславі

Братислава – столиця сусідньої для нас держави Словакії – завдяки прямим рейсам зі Львова та Києва стала доступнішою. Отак з бажання заглянути до ще однієї, до речі наймолодшої країни Європи, й «народилась» наша поїздка у невелике але дуже затишне, колоритне й цікаве місто на березі Дунаю.

Вихідні дані: 3дні і 3 ночі, літак зі Львова, батьки і діти (8 і 10 років), на дворі зимно 🙂

Мандрівка історичний центром Братислави

Про першу частину подорожі можна почитати тут. В статті знайдете коротку довідку цікавинок про Братиславу, інформацію про житло і транспорт в місті, «заглянете» в замок та пройдетесь Головною площею…

Отож, побайдикувавши першого дня, вранці другого вирушаємо «набиратись» культури :). В самому центрі Братислави, як і напевно в будь якій столиці, на березі річки розташувався Національний історичний музей (SNM-Prírodovedné múzeum, Vajanského nábrežie 2). Інформацію про години відкриття, вартість квитків та діючі експозиції знайдете тут – https://www.snm.sk/?visiting-2

Якось так не плановано сталося, що в першому ж залі музею нас чекала цікава фотовиставка Словакія – Чехія. Неймовірної краси фотографії природних та історичних красот цих двох країн захопили і засіяли сильне бажання відвідати і побачити на власні очі хоча б дещо з представленого!

Чудова експозиція «Історія життя на землі» легко втримала біля стендів і дорослих, і дітей. Усе, від найменших камінців і до опудала мамонта! Риби, птахи, комахи і звірі. А ще інтерактивні панелі, що передають голоси різних тварин. Окремий великий зал з каменями – для юних геологів, зал з музичними інструментами – для музиколюбів, зал з дослідженням космосу – для фантазерів, а ще з національним одягом та посудом – для тих хто ще має сили після усіх попередніх залів 🙂

В центральній частині Братислави є центр для найменших поціновувачів мистецтва – BIBIANA (Bibiana – Medzinárodný dom umenia pre deti, Panská 41). Виник цей заклад – як проект підтримки дитячих ілюстраторів та ілюстрування дитячих книг. Зараз тут галерея зі змінними виставками, майстерки та театральні вистави для дітей від 0 до 9-10 років.

Цікавим є музей годинникарства – (Museum of clocks, Židovská 4716/3). Розташований у підніжжя замкової гори, невеличкий за розмірами, триповерховий, музей годиників представляє експонати датовані 14-17 століттям.

Перші настінні та наручні годинники, годинники картини та настільні експонати… Забронюйте собі 30 хвилин на відвідини! Вхід – 1 євро 🙂

Гуляючи центральною частиною Братислави, зверніть увагу на граффіті. Зокрема на площі камяній (Kamenné námestie) можна влаштувати квест – тут є кілька дуже цікавих зразків! А в нагороду за знайдені мурали – пройдіть кілька кроків до церкви святої Єлизавети (Modrý Kostol sv. Alžbety, Bezručova 2).

Цей римо-католицький костел ще зветься «голубим костелом» за свій неймовірний та дуже незвичний колір. Саме модель цієї церкви представляє цілу Словаччину в парку мініатюр в Брюсселі.

Перлина на Балтиці. “Wolne miasto” Гданськ

В середині, як і ззовні церква – голуба. Над вівтарем – образ Єлизавети, дружини австрійського імператора Франца Йосифа, зачисленої до лику святих. За легендою, чоловік забороняв Єлизаветі допомагати бідним, тому вона була змушена ховати хліб в полах своєї сукні.

Єлизавета Угорська прожила дуже коротке життя – всього лиш 24 роки. Проте її життя було зразком доброти і самовідданості: дружина імператора не лише допомагала бідним та потребуючим, а й сама працювала медичною сестрою й створеній нею ж лікарні!

Палацовий Потсдам – резиденція прусських королів

Церква – це частина колись єдиного комплексу, куди входить також гімназія, що розташована поруч. Сьогодні – ці будівлі розділені.

А хочете ще трошки сучасного мистецтва? Тоді Вам в торговий центр Євровеа (Eurovea, Pribinova 8). Тут поруч з усіма сучасними торговими брендами «живуть» своїм життям бронзові фігури. Щоб їх знайти треба буде дивитись не тільки біля себе, а й над собою 🙂

А «на десерт» можете залишити собі музей Danubiana (Danubiana Meulensteen Art Museum, Vodné dielo Slovensko, 851 10 Bratislava-Čunovo). Якихось 15 км на південь від столиці, на півострові посеред Дунаю розташувався шедевр сучасного мистецтва – музей Danubiana. Добратись до музею можна як на прогулянковому кораблику (в теплу пору), так і на автобусі № 90 з Нового мосту.

Ще до 1990-х років територія півосторова була відома хіба що жителям сусіднього селища Чуново і випадковим туристам. Але завдяки голландському колекціонерові та підприємцю Жерарові Моленстену, в кінці 90-х почалось будівництво музейного комплексу, територія якого на сьогодні «виросла» з 900 до майже 2800 метрів квадратних.

Нюрнберг. Захопливі вихідні з дітьми

Парк і скульптури на даху, колекції видатних майстрів сучасності та виставки поки невідомих молодих митців. Якщо Ви цікавитесь сучасним мистецтвом, і навіть якщо Ви ним не дуже цікавитесь – відвідайте «Молен» – так ніжно називають Данубіану словаки.

Про Зоопарк в Братиславі, оглядовий майданчик-ресторан Уфо та найстаріший замок Словакії Девін читайте тут