Гданськ з дітьми. Цікаві місця в Гданську. Зоопарк в Гданську. Прогулянка Сопотом з дітьми. Молл та кривий будинок в Сопоті

Плануючи поїздку на Балтику в грудні, хвилювались чи буде комфортно гуляти містом, чи вартує відвідувати взимку зоопарк, та, якщо вже зовсім чесно, – чи вартує взагалі планувати туристично-піші прогулянки в іншу країну з дітьми взимку?

Вихідні дані: політ Львів-Гданськ-Львів, 3 дні і 3 ночі, початок грудня, з дітьми (8 і 10 років)

Першу частину розповіді, інформацію про громадський транспорт та центральну частину Гданська можна почитати тут.  Другу частину нашої мандрівки в Гданськ, цікаве про Музей Другої Світової війни в Гданську, Центральний Народовий Музей Морської справи (морський музей) в Гданську, відомі місця Гданська Ви знайдете тут

От кожного разу думаю, чи варто планувати відвідування зоопарку в містах, куди приїжджаємо? Та сторона, що ПРОТИ, переконує мене саму, що «нічого нового ти вже там не побачиш» і «це ж 4-5 годин «вилітає». А за цей час можна ж і в музей якийсь сходити, чи містом погуляти… А та сторона, що ЗА, тихенько нашіптує: «Дівчино, це ж її величність ПРИРОДА! Ти зустрінешся з її чудесними створіннями! Зустрінешся з чудом…». Тож невпевнено питаю тепер уже дітей: «Ви хочете в зоопарк?» Відповідь поки однозначна: ТАК! Отож, знайомтесь – Зоопарк Гданська.

Адреса зоопарку – Gdański ogród zoologiczny, ul. Karwieńska 3, Gdansk-Oliwa

Як доїхати до зоопарку в Гданську. Автобус, який довезе Вас безпосередньо до самих кас впродовж цілого року – це номер 179. Він курсує від великої транспортної розв’язки Oliwa Pętla Tramwajowa до Osowa через зоопарк. Проміжки між автобусами – в цілу годину, тому варто розрахувати свій час і перевірити інформацію на офіційній сторінці громадського транспорту міста Гданськ. До Oliwa Pętla Tramwajowa чи до Oliwa PKP (що не далеко від трамвайного вузла) їздить різний транспорт з усіх куточків міста. Щоб спланувати маршрут – скористайтесь додатком https://jakdojade.pl/gdansk/trasa.

Паркування. Якщо Ви подорожуєте власним авто, найманим автобусом або ж велосипедами, то врахуйте також, що з квітня до 1 листопада паркування біля зоопарку платне. Паркінг знаходиться вздовж вулиці Karwieńska, відкритий з 8.55 до 19.15

  • Автомобіль – 3 злотих / година
  • Автобус – 40 злотих / день
  • Велосипед – 3 злотих / день

Години роботи Гданського зоопарку. Зоопарк в Гданську відкритий цілий рік, у всі вихідні та свята (так принаймні вказано на сайті). Але години роботи різняться в залежності від сезону.

Січень – Березень 09.00 – 15.00
Квітень 09.00 – 17.00
Травень – Вересень 09.00 – 19.00
Жовтень 09.00 – 17.00
Листопад – Грудень 09.00 – 15.00

Вартість квитків. Сума, яку Вам необхідно буде заплатити також залежить від місяця року, від віку відвідувачів та їх кількості. Сімейним квитком може скористатись сім’я до 5 осіб, в якій щонайменше 2 дітей і не більше 2-х дорослих 🙂 . Тобто 1+2, 2+2 або ж 2+3, якщо простіше.

Дорослий

(в злотих)

Дитина

(в злотих)

Сім’я

(в злотих)

Січень – Березень 15 10 40
Квітень – Червень 25 20 80
Липень – Серпень 30 25 100
Вересень – Жовтень 25 20 80
Листопад – Грудень 15 10 40

Важливо знати, що оплата за квитки можлива готівкою протягом цілого року, а банківською карткою – лише в літні місяці!

Враження. Найперше – відвідування зоопарку в «не сезон» таки має свої переваги: деякі звірі (зовсім не всі!) знаходяться у вольєрах, що дає можливість розглядати їх зблизька і насолоджуватись спілкуванням наодинці, бо є лише ти і вони; звірі не ховаються від великої кількості людей, а радше навпаки – радо хочуть «спілкуватися».

Найбільше сподобалось спілкування з:

  • Сурикатами. Їх в Гданському зоопарку доволі багато. Їхнє житло розділено на дві частини – та, що на дворі і та, що в приміщенні. В обох частинах можна бачити їх на рівні витягнутої руки. Саме тут я вперше почула, що сурикати «гавкають» наче собаки, коли сваряться між собою
  • Левенятами. Велика відкрита територія з добре продуманим виступаючим скляним балкончиком, з якого ми спостерігали забави трьох дитинчат – двох хлопців і однієї дівчинки… Діти сміялись, коментували, помічали схожість з людським спілкуванням і довго не хотіли звідти іти… Я, чесно, теж!
  • Жирафами. Жирафи були у вольєрі і абсолютно не турбувалися присутністю людей: двоє штурхали один одного ріжками, а один тим часом собі тихенько жував і жував…
  • Тюленями. Ми саме потрапили на годування. Приємно було бачити як доглядачі ніжно ставляться до своїх вихованців, чухають і гладять їх, розмовляють як з рівними!
  • Гіпопотамом, крокодилами, верблюдами, слонами, фенеком та гривастим вовком. Дякуючи відвідинами цього зоопарку я дізналась, що не даремно купую синові журнали – інформацією про звірів, їх назви та їх особливості дитина не переставала нас дивувати…

Такі нотатки можна продовжити, але висновок буде один – Зоопарків забагато не буває! І скільки б їх ми не відвідали, кожного разу емоції тримають ще потім довго-довго, і усмішка з’являється кожного разу, як згадуємо! І скажу вам тихенько – сміливо їдьте в зоопарк восени і взимку – мало людей, звірі – як на долоні… Усі – лише для вас!

Після зоопарку ми подалися ще в Сопот – один з найвідоміших курортів на Балтійському морі. Купатись не планували 🙂 . Хотіли прогулятись молом (дерев’яним пірсом, що вважається найдовшим в Європі та заходить далеко в море, на понад 500 метрів) і центральною вуличкою Monciak (ulica Bohaterów Monte Cassino). Навіть взимку тут було багато гамору і людей.

Обов’язкове фото біля кривенького будиночку (Krzywy Domek) в Сопоті (Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino, 53 ), покупка дітьми щось солоденького на Monciak і назад – в Гданськ! Програму виконали!

Вам також сподобається:

Зоопарк в Нюрнбергу

Невеликий та затишний братиславський зоопарк