Барселона – місто архітетора Гауді. Маршрут Гауді в Барселоні. Цікаві місця. Парк Гуель. Будинки Гауді. Барселона взимку. Цікаві місця. Куди піти та що побачити
Усі «принади» Барселони не можливо оглянути ані за 3, ані за 13, ані, напевно, за 33 дні. Сюди можна і хочеться повертатись, знову ходити тими ж вуличками, оглядати ті ж будівлі, але отримувати все нові й нові відчуття! Відчуття радості і захоплення, теплі та п’янкі, кольорові та насичені… І майже все в Барселоні подається «під соусом» Гауді 🙂 Тому й ми спланували Гауді-маршрут! Ходімо з нами!
Вихідні дані: дорослі (без дітей), авто зі Львова в аеропорт Дебрецена, літак з Дебрецену до Барселони, 3 дні в Барселоні
Наші перші кроки в Барселоні, а також цікаве про Антоніо Гауді можна почитати тут
Початок маршруту – серце і душа Гауді – Храм Святого Сімейства, Саграда ді Фамілія (Sagrada di Famiglia) – тут
Мандруємо далі?
Парк Гуель (Parc Güell) – місто-утопія, клаптик землі, який в результаті провалу свого початкового плану став гордістю Каталонії і всієї Іспанії та пам’яткою ЮНЕСКО. Це місце, куди приходять, щоб зустріти сонце над Барселоною і помилуватись найкращим краєвидом цього величного міста. Парк, квитки в який потрібно купляти заздалегідь, або ж не купляти зовсім. Це алеї і стежки, печери і лавки, папуги і пахощі… Казка, в яку можна заглянути.
Історія створення парку почалась більше сотні років тому з бажання заможного підприємця та щирого мецената Еусебі Гуеля збудувати «котеджний комплекс», як ми тепер сказали б :). Придбавши ділянку землі в екологічно чистому районі, не далеко і не близько до центру Барселони (на той час, 1900 рік), Гуель запланував розпродати її частинками 60-тьом власникам, для зведення будинків.
При цьому усі власники мали дотримуватись певних правил і норм. Зокрема, будинок мав займати не більше 1/6 власної ділянки, дерева, що мали більше 15 см в діаметрі зрубувати категорично заборонялось, як і займатись підприємницькою діяльністю. Головним архітектором проекту Еусебі Гуель запросив уже відомого на той час Антоніо Гауді, з яким особисто був знайомий.
Все вказувало на успіх, але реально вдалось продати лише 1 будинок, в якому до сьогодні живуть нащадки його першого власника. Причини фіаско, на думку дослідників, – дуже різні: від високої вартості самих ділянок до політичних протистоянь на території Каталонії на початку ХХ століття.
Отож, не маючи фінансової спроможності будівництво було призупинене в 1914 році, а уже після смерті Гуеля, в 1918, розуміючи неможливість власними коштами довести справу до кінця, спадкоємці підприємця запропонували владі Барселони викупити і добудувати парк, відкриття якого відбулось в 1926 році.
Сьогодні парк займає територію близько 20 гектарів, а його вхід – найвідоміша відкритка, яку зазвичай везуть з Барселони. Входів у парк є декілька, квитки потрібно купляти заздалегідь онлайн на певний день і годину.
Навіть у зимовий період відвідувачів у парку достатньо, щоб чекати на свій вхід щонайменше 1-1,5 години. Такі міри (вхід певної кількості людей на певну годину) прийняті для того, щоб ніхто і нікому не заважав насолоджуватись красою спільного творіння Природи і рук людських.
Години роботи, вартість квитків, інтерактивна карта території, трошки історії та старих фото, інформація щодо черг та ремонтних робіт, які інколи ведуться в парку, а також як добратись до парку, які автобуси курсують до його трьох входів… Уся інформація доступна на головному сайті парку Гуель тут. Та варто знати, що величезна частина парку є безкоштовною для оглядин і прогулянок, а центральна його частина безкоштовна до офіційних годин відкриття і після закриття.
Два пряникових будиночки по обидва боки головного нижнього входу були задумані як адміністрація та сторожова. Зверніть увагу на вікна, комин та хрест.
Далі – парадна тераса і фонтани. Тоді – сходи, з символом парку ящіркою саламандрою (є думки, правда, що це крокодил… чи дракон…).
Поруч – зал 100 колон в грецькому стилі (хоч насправді їх трошки менше, 86). Спершу це місце задумувалось як базар та площа зустрічей і спілкування. А ще всередині колон – ціла система водопостачання! А посередині – восьминіг… Обов’язково підійміть голову догори…
Згори – душа парку – площа Природи – тераса з видом місто і море. Тераса знаходиться в обіймах найдовшої лавки-змії. Кажуть, щоб форма лави була максимально зручною для відпочинку, Гауді попросив одного з робітників сісти і повторив вигини його тіла по всій її довжині.
Велика рожева будівля по ліву сторону – будинок, збудований як демонстраційний. В ньому згодом і оселився сам Гауді. Тепер – це його музей (сюди, до речі, потрібен окремий квиток). Можна розповідати і малювати Вам пейзажі парку, але хіба можливо невловиме?
Доріжки та акведуки, стежки з колонами, пальми з папугами і цілковита гармонія з природою… Місце для думок: приємних спогадів минулого, митей яскравого тепер і теплих мрій майбутнього! Парк Гуель запрошує!