Дебрецен. Що побачити. Цікаві місця в Дебрецені. Куди піти та що подивитися в Дебрецені з дітьми

Дебрецен для нашої сім’ї – початок чудових мандрівок. Невелике місто за 125 кілометрів від українського кордону (400 км від Львова) завдяки своєму аеропорту відкриває справжнє «вікно» в світ. Та ще й за «смачними» цінами 🙂 Ми були тут уже кілька разів, без ночівлі в місті і навіть без запланованих піших прогулянок. А виявляється, Дебрецен також має чим похизуватися…

Вихідні дані: автомобілем зі Львова, мета – аеропорт Дебрецена, батьки і діти (8 і 10 років).

Як доїхати до Дебрецена, як добратися до аеропорту, паркування та оплата паркінгу в аеропорті – детально тут

Поради щодо перебування у Кракові

Дебрецен хоч і є другим за населенням містом в Угорщині, проте тут проживає аж у 8 разів менше жителів (близько 200 тисяч). Та хоч і невелике, містечко має водночас насичену історію: тут і війни з турками, і повалення королів, і Друга Світова війна. Тут боролися за незалежність і навіть мали змогу недовго називати своє місто столицею Угорщини! Елегантний поліс зі старанно збереженими архітектурними красотами, чудовими краєвидами і лісом-заповідником, термальними джерелами і гамірними студентами, Дебрецен приваблює водночас також смачною кавою і гастрономічними традиціями.

Транспорт в Дебрецені

Не зважаючи на те, що місто доволі компактне і насолодитися центральною частиною можна пішки, транспортна система Дебрецена доволі розвинута. Інформацію про трамвайні маршрути, тролейбусні і автобусні можна знайти на офіційному сайті – https://www.dkv.hu/fooldal. Єдині квитки можна придбати в автоматах і кіосках дешевше, ніж в самому транспорті. Увесь транспорт – сучасний і красивий, а трамвайний маршрут номер 1 спланований так, що можна побачити більшість визначних та туристичних місць та будівель з вікна. Маршрут 1 починається біля залізничного вокзалу і закінчується біля парку «Великий Ліс».

Планування мандрівки в Нюрнберг

Окрім громадського транспорту є й таксі, проте ловити його на вулиці – не прийнято. Потрібно викликати по телефону.

З Будапештом та іншими містами Дебрецен пов’язує залізниця.

Проживання в Дебрецені

Знаю, що не вперше рекомендуємо сервіс www.airbnb.com для знаходження житла, та поки – це наш кумир. Затишно, по домашньому, на будь який смак і в різноманітних локаціях. Спілкування з власниками завжди адекватне, людське. Поки не було брехні та обману. Тому, поки що, – тільки AIRBNB. Зареєструвавшись через наше посилання, можна отримати знижку на першу поїздку 🙂

Цікаві місця в Дебрецені. Прогулянка з дітьми

На перший погляд місто здається маленьким і не дуже цікавим… Напевно 3 години вистарчить з головою! Але таке враження – оманливе. Дебрецен може повихвалятися чудовою архітектурою, історичними будівлями з багатьма деталями, які хочеться сфотографувати на згадку та якісно-креативними мистецькими локаціями. Це для дорослих. А для менших – великий водний комплекс і зоопарк. А ще цікаві пам’ятники і фонтани, багато зелені і квітів. І усе це – приправлене автентичними стравами з гостринкою та чудовими кав’ярнями.

Дебрецен з дітьми куди піти

Перша зупинка – Велика Реформаторська церква. Центральна частина міста цілком поправу починається саме тут, на площі Kossuth ter. Цей класичний собор може вмістити майже 3 тисячі людей! Як і колись, сьогодні більшість мешканців – протестанти. Реформаторська церква має дві однакові вежі: на одну з них можна піднятись, щоб оглянути місто з висоти пташиного польоту. Великий реформаторський костел, який ще називають Дебреценський собор, – діючий храм, але відкритий для туристів. Саме тут була оголошена незалежність Угорщини від Австрії. Тому Собор – візитівка міста.

Реформаторський педагогічний коледж в Дебрецені

По праву сторону від церкви – Реформаторський педагогічний коледж. Це величезне старовинне приміщення неоготичного стилю з високими арковими вікна й маленькою вежею з годинником. Коледж діючий ще з часів свого заснування (з 1538 року). Сьогодні – це національний пам’ятник.

пам’ятник Лайошу Кошуту (Lajos Kossuth) в Дебрецені

Головну площу перед Реформаторською церквою прикрашає величний фонтан, квітники і затишні ніші з лавами (якраз час перекусити). Також тут знаходиться пам’ятник Лайошу Кошуту (Lajos Kossuth) – видатному політичному діячу, національному герою Угорщини, правителю-президенту. А в самому соборі навіть зберігається його крісло, на якому він проголосив повалення престолу Габсбургів у 1849-му році. Не зважаючи на те, що повстання Кошута було придушене, а незалежність здобута лише у 1918 році, його крісло – чи не найважливіший експонат храму.

Гданськ. Місто яке варто відвідати

Навпроти Великої церкви – ратуша. Її будівництво тривало досить довго і тричі зазнавало зміни архітектора. Будівля здана в експлуатацію лише в середині ХІХ століття.

готель «Золотий бик» в Дебрецені

Тут же, на головній площі за фонтаном, будівля з елементами різних архітектурних стилів. Колись, на початку XVII століття, тут був готель. Його власник – багатий городянин Янос Бик перетворив цю будівлю на заїжджий двір. І прикрасив статуєю бика (в честь свого прізвища). Сьогодні – це готель «Золотий бик». Цікавий факт: проект будівлі розробив Альфред Хайош, який став першим спортсменом Угорщини, що виграв олімпійські ігри. А ще цікаво, що в готелі є номери, де ще й досі висять речі різних знаменитих особистостей, які в той чи інший час жили тут… Такий собі готель-музей. Моторошно чи цікаво – вирішувати Вам.

Мала Реформаторська церква в Дебрецені

Інші культові споруди Дебрецена – не менш цікаві і зосереджені в центральній частині. Обов’язково подивіться Червону церкву Дебрецена, Маленьку Кальвіністську церкву Дебрецена, Собор Святої Анни, Католицький собор Святої Анни, а також приміщення резиденції єпископа у Дебрецені. А ще – Університет Дебрецена. Розкішний комплекс чимось нагадує віденський Бельведер. Велична будівля, дивовижні насадження, фонтани та скульптури… Чудова атмосфера для навчання, правда? Цікаво, що університет, заснований ще в 1538 році, завжди відкритий! А на вихідних студенти продовжують тут свою працю над проектами! Справжня Alma Mater!

Ось так непомітно минув день… Завтра – мистецтво і відпочинок. Зустрінемось?