До поїздки в це німецьке місто у мене в голові було хіба словосполучення «Нюрнберзький процес», та й то, якщо добре пошукати 🙂 Що побачити в Нюрнбергу? Як добратись з аеропорту? Які визначні місця? Питань було багато, тому інформацію підбирали довго і ретельно. Виявилось – все гарно і зручно. По німецьки!

Коли ж Україна отримала безвіз, а ми – можливість без отримання візи (що економить час та кошти) полетіти з Польщі – почали розглядати напрямки лоукостів з Кракова. Завдання і просте, і складне водночас. Отож,

Вихідні дані: недалеко в Європу, бюджетно, щоб було щось цікаво дітям.

Усім цим критеріям підійшов Нюрнберг, ми купили квитки і отримали максимум вражень і емоцій за помірний бюджет. І знаєте, ми настільки спланували все до дрібниць, що навіть те, що вийшло випадково – було чудовим 🙂 Тепер при слові «Нюрнберг» перед очима – вагон без водія нюрнберзького метрополітену, що мчить освітленими тунелями, і щасливі діти, що дивляться в тунель і не знаю про що думають…

Цікаве про… Нюрнберг (Nuremberg – англ., Nürnberg – нім.) – це друге за населенням місто в Баварії після Мюнхена. Лежить на обох берегах річки Пегніц. У середні віки Нюрнберг був одним з найважливіших і найбільших міст Німеччини, неофіційною німецькою столицею. Сьогодні увесь регіон Нюрнберга з його майже двома мільйонами люду належить до економічно найпотужніших районів Німеччини. Цікаво, що на початку ХІХ століття в Нюрнберзі збудовано перший у Німеччині підвісний міст Кеттентег (функціонує дотепер) і першу в Німеччині (і третю в світі після Англії і США) залізницю Нюрнберг—Фюрт. А в наші дні (у 2008 році) саме тут почалася тестова експлуатація першої цілком автоматизованої (потяги без машиністів) лінії метро в Німеччині. Це лінія U3. Зараз автоматизованою є також лінія U2. Обов’язково покатайтесь! 

Планування: літак, житло, пересування, куди піти і що відвідати в Нюрнберзі

Рейси з Кракова до Нюрнберга лоукостом Райнеір (Ryanair) здійснюються 3 рази на тиждень (інформація 2018 року), тож обирати є з чого. Пару днів підбирань – і найкращі ціни у нас в кишені.

Тепер житло – улюблений сайт airbnb.com пропонує безліч варіантів. Скажу відверто – коли планували Нюрнберг – це був наш перший досвід з airbnb. Коли писалась ця стаття – досвід зріс. Про нюанси бронювання житла  на airbnb згодом. Але детальне кількагодинне опрацювання пропозицій та переписка з господарями дали свій результат – у нас апартаменти з власною кухнею і двома спальнями (окрема – для дітей)

Пересування містом, громадський транспорт Нюрнберга – ще один важливий аспект, особливо в чужій країні, і ще більш важливо, якщо ти вільно не розмовляєш мовою цієї країни. І хоч порозумітись і навіть посперечатись англійською я зможу – цьому питанню теж було виділено «купа» часу.

Результат – ми дізнались про картку туриста (інформацію можна почитати тут ), яка дає право на безоплатне пересування всіма видами транспорту у місті та в околицях – містах Фюрт та Стейн (Furth, Stein), а також відвідування всіх міських атракцій (включно з Нюрнберзьким зоопарком, який був найдорожчим пунктом із запланованих).

З аеропорту Нюрнберга до центру міста їздить метро (U-Bahn, U3), що дуже зручно і доступно. Метро їздить з 5 ранку майже до 1 ночі. Тривалість поїздки до центру – близько 20 хв. Уся інформація про прибуття, можливості пересадки, час в дорозі – на інформаційних табло на зупинках громадського транспорту. За автобусами, трамваями і метро можна звіряти годинника 🙂 Картка туриста покриває добирання з аеропорту та відповідно в аеропорт Нюрнберга.

Отож, картка Нюрнберга окуповується відразу після її купівлі! Вартість картки для дорослого – 28 євро, діти з 6 до 11 років – 6 євро, до 6 років – безкоштовно. Тут варто також додати, якщо ви плануєте поїздку на вихідних – то вихідні субота і неділя рахуються за один день. Ми купили картку на два дні у п’ятницю, а неділя була для нас включена у вартість.

Куди піти і що побачити в Нюрнберзі. Цей пункт ми продумували на 100% з точки зору цікавості та пізнавальності для наших дітей – 7 і 9 років, тому всі атракції були «просіяні» через сімейно-розважально-навчальне «сито». Про те, що у нас вдалось і що й вам можемо сміливо радити – читайте тут (стаття – «Нюрнберг, цікаве з дітьми»)

Читайте також:

Затишна Братислава. Що подивитись у місті?

Різдвяний Гданськ. Куди піти та що побачити?