Гданськ. Куди піти та що побачити в Гданську? Цікаві місця. Гданськ з дітьми.

Коли у Львові ще не пахло Різдвяними святами, коли ще не миготіла центральна ялинка і ярмарок ще тільки планував майструвати свої хатинки, діти запакували у свої рюкзаки запасні штани і светрик і ми полетіли до Гданська.

Вихідні дані: політ Львів-Гданськ-Львів, 3 дні і 3 ночі, початок грудня, з дітьми (8 і 10 років), бажання зустріти свято швидше за всіх львів’ян 🙂

Чи були Ви в Гданську і що цікавого в Гданську? З такими питаннями я спершу «причіпилась» не до дядька Ґуґла, а до колег на роботі, абсолютно не розраховуючи на якусь конкретику (та вкотре переконуюсь – усе в цьому житті сплановане для нас якнайкраще уже заздалегідь!). І якщо звести нашу розмову до кількох фраз, то їхня відповідь була такою: «Гданськ – одне з моїх улюблених місць, де відпочиваю і насолоджуюсь життям» і «Гданськ, напевно, – найкрасивіше місто в Польщі. Принаймні для мене і багатьох моїх друзів».

Отож, в Ґуґла залишилось хіба запитати про транспорт, поставити на мапі мітки тих місць, про які так «смачно» розповідали друзі, і додати кілька пунктів, цікавих для дітей.

Зовсім трошки історії:

  • Гданськ – це місто, з якого почалась Друга Світова війна. Саме війна зруйнувала місто ледь не вщент – 90 % будівель було знищено!
  • Гданськ – це найбільше портове місто в Польщі
  • Гданськ – це кольорові будиночки в червоних черепичних шапочках-дахах.
  • Гданськ – це річка-змійка Мотлава поміж будиночками і Балтійське море за ним
  • Гданськ – це місто парків та зелені, а ще трамваїв, в яких зупинки оголошують діти і проспівують оперні співаки 🙂
  • Гданськ – це багато парадних воріт, не схожих одні на одні, якими колись в’їжджав в місто король, збираючи державне мито
  • Гданськ – зразок якісного відтворення і гордості за своє місто, свою історію та свою країну. Так, поляки вміють пишатися…

І не зважаючи на всі прогнози, що обіцяли нам сніг і вітер, холод і високу вологість з моря, Гданськ зустрів нас теплом і сонечком, бездощовими днями, криками чайок та бакланів, боєм дзвонів Костелу Святої Діви Марії і різдвяним ярмарком…

Житло: Вперше, напевно, за всі наші мандрівки, ми жили в самісінькому центрі – вежу Костелу було видно з вікна, а центральна туристична вулиця міста – ul. Dluga – була за якихось двадцять кроків… Вкотре не перестаю радити сервіс Airbnb, яким можете скористатись, клікнувши отут. До речі, після реєстрації Ви маєте змогу отримати не тільки 34 євро знижки на першу поїздку (сума орієнтовна, час до часу змінюється в більшу чи меншу сторону), а й подарунок від нас – консультацію при плануванні Вашої поїздки!

Транспорт: Транспортна система Гданську (а також в Сопоті та в Гдині) і проста, і заплутана водночас. Якщо ви залишаєтесь в межах одного міста – все просто: один квиток чи картка на усі види транспорту – залежить від Ваших потреб. Якщо ж Ви плануєте відвідати усі три міста (Trojmiasto) – пам’ятайте, що тут існує три транспортних оператора: «Ztm Ggańsk», «Zkm Gdynia» та «MZK Wejherowo». Однак, окрім них є ще міська електричка – SKM та Поморська міська залізниця – PKM.

  • Розклад та маршрути автобусів та трамваїв в Гданську і Сопоті можна подивитись тут: ztm.gda.pl/rozklady
  • Розклад та маршрути автобусів і тролейбусів в Гдині – тут: zkmgdynia.pl
  • Вартість квитків та розклад електрички – тут: skm.pkp.pl
  • Розклад міської залізниці PKM – тут: pkm-sa.pl/glowna/rozkladjazdy/

Також є зручний сайт та аплікація для телефона – http://trojmiasto.jakdojade.pl. Тут можна спланувати маршрут, побачити який транспорт Вам потрібен та, що найголовніше, – які квитки Ви повинні мати.

Квиток може бути на один маршрут, на одну годину та на одну чи кілька діб. Квиток можна купити на зупинці або у водія (але дорожче). В Гданську автомати для продажу квитків є майже на усіх великих зупинках в центральній частині міста, однак на околицях та в Сопоті Ви їх не знайдете, тому варто подбати про квитки заздалегідь. Або ж купляти у водія за більшу вартість. Або ж купити квиток на усі дні перебування усіх операторів – і просто насолоджуватися!

Найкращим транспортом в Гданську не даремно вважаються трамваї – вони нові та комфортні, їздять часто і до пізнього вечора, сполучають усе місто та мають окремі виділені лінії, тому не стоять в корках.

Що цікавого в Гданську?

По перше – просто поблукайте центром… Королівський тракт, різні входи у місто (Brama Wyzynna, Zlota Brama, Zielona Brama, Brama Sw. Marii), вулички, що як промінці відходять від головного Костелу Святої Марії (Kosciol Sw. Mariacki, ul. Podkramarska 5) та фонтану Нептуна (Fontanna Neptuna)… Вийдіть до річки, перейдіть на інший бік…

Можна долучитись до безкоштовної екскурсії і підслухати кілька цікавинок: ніхто інший Вам напевно не розповість, що відбудована нерухомість біля Мотлави коштує близько 40 тисяч доларів за квадратний метр 🙂

Гданськ не схожий на інші польські міста тим, що починався він не з Старого міста (Stare Miasto), і найкрасивіші архітектурні ансамблі теж знаходяться не тут, а в Головному місті (Glowne Miasto). Відповідно, і ратуш в міста дві – Ратуша Головного міста (Ratusz Glownego Miasta, ul. Dluga 46-47) та Ратуша Старого міста (Ratusz Starego Miasta, ul. Korzenna 33-35)

Та цей поділ на Головне і Старе місто для нас був дуже умовним – єдине, що відчувалось відразу – це вповільнений рух Старого і вир життя Головного… Гуляти, гуляти і ще раз гуляти – рецепт щастя в Гданську! А тоді скуштувати гданських пірогів в Pierogarni, додавши до них чи то холодного пива, чи гарячого вина! Вибір за Вами!

На два наступних дні ми запланували кілька музеїв в місті, про які можна почитати ось тут, зоопарк в Гданську та поїздку до моря в Сопоті… Але кожен ранок починали прогулянкою містом і кожен вечір завершували, кажучи місту «до завтра»! Не знаю який ти влітку, восени чи весною, але цієї зими ти зачарував нас, Гданську! Ми ще зустрінемось!

Вам також сподобається:

Варшава з дітьми. Старе місто

Краків. Мандрівка вихідного дня