Заїзд та ночівля в Мигії була нашим продовженням повернення додому з Херсонщини.

Як добратись? Село Мигія знаходиться за 10 км на схід від міста Первомайськ Миколаївської області. Через село проходить автомобільна траса Р06 (Благовіщенське-Миколаїв). Якщо ви їдете в або з Одеси – зручним варіантом відвідин Мигії є з’їзд з автостради Е95, М05 (Київ-Одеса) в Кривому озері або біля села Благовіщенське в напрямку до Первомайська. Цей гак в дорозі з поверненням на автостраду Е95, М05 (Київ-Одеса) – близько 120-180 км в залежності від місця з’їзду.

початок Мигійських порогів

Після відвідин Арбузинського каньону ми поїхали в сторону Первомайська. Найкращим варіантам для нашої ночівлі було село Мигія, тому що тут, на Мигійських порогах, як виявилося, проводять навіть міжнародні змагання з рафтингу та плавання на байдарках.  Дзвонити, щоб забронювати номер, ми  почали ще в дорозі, однак знайти місця виявилось не так просто. Година була пізня. І хоч ми не сильно переживали, оскільки були вже близько до Первомайська (а там ми б точно поселились), нам все одно вперто хотілось ночувати саме в Мигії. І ось, третій дзвінок, місця є – селимось в  придорожньому мотелі «Три бажання».

Вранці в мотелі ми виявили ще й смачну кухню, де й поснідали. Увесь наступний день, поки не втомились, ми провели досліджуючи та милуючись Південним Бугом в околицях Мигії.

зигзаги Мигійський порогів

Що цікавого? В Мигії є кілька пам’яток архітектури. Одна з них, мабуть, найцікавіша, недіючий водяний млин, побудований поміщиком Й.Скаржинським в кінці ХІХ ст. Згодом млин було переобладнано на ГЕС. Діти були в захваті від такої «пам’ятки» – місця побігати, полазити, походити тримаючи рівновагу було вдосталь. А от батькам треба було трохи понервувати, адже як, на жаль, більшість пам’яток – ГЕС знаходиться в аварійно-закинутому стані. А знаєте, звідки назва села? Окрім різних строго-історичних версій існує й така, що точно сподобається дітям. Колись на території села жили козаки, а навпроти, через річку, – турки. Коли вночі козаки розпалювали вогнище, туркам було видно миготіння. Ото вони й назвали село Мигією.

сплав у Мигії

Мигійські пороги. Мигійські пороги на річці Південний Буг – це унікальне місце серед степу. Тут так часто проводять змагання з рафтингу та сплави на байдарках, що ми теж стали очевидцями якогось з етапів. Також чи не на кожній брамі в селі можна побачити оголошення про проведення сплавів та рафтингу. Тому якщо маєте час і бажання – місце чудове! Траса на Мигійських порогах вважається 2-гою по складності сплаву в Україні. Навіть якщо ви не плануєте сплавлятись, відвідати це місце однозначно рекомендуємо!!!

Радонове озеро (колишній гранітний кар’єр)

Радонове озеро на недіючому гранітному кар’єрі. В нашому списку місць для відвідин було озеро в Мигії. Купання також було в планах, тому що останні дні липня були дуже спекотними. Озеро, що утворилося в результаті затоплення колишнього кар’єру, з водою неймовірного бірюзового відтінку дуже добре освіжило перед довгою дорогою додому. Вода була чиста, тепла і основне прісна. Станом на 2018 рік – на озері вже облаштовані місця стоянки, можливість купити поїсти, а також навісна переправа – тролей через озеро. На озері можна замовити дайвінг, глибина дна в центрі озера, за словами місцевого дайвера, може досягати 30 м. Два роки до того ми побачили озеро ще без усіх благ цивілізації.

Поки сушились – на килимочку розклали настільну гру Лігретто (Ligretto) – чудова і швидка гра для всієї сім’ї. А ви знаєте цю гру? Напишіть в коментарях, які ігри ви завжди берете з собою в дорогу!