Ligretto – це дуже динамічна карткова настільна гра, яка не потребує особливих навиків та приготувань. У неї можна грати як 2-4 гравцям (так і 12-тьом гравцям, якщо докупити ще дві додаткові коробки). Однаково сподобається дітям і дорослим.

Комплект настільної гри Ligretto

Комплект: у синій (зеленій або червоній) коробці ви знайдете 4 колоди по 40 карт. Кожна колода має свою характерну сорочку. А також правила.

4 колоди по 40 карт

Хід гри:

  1. Кожен гравець отримує свою колоду з 40 карт
  2. Кожен гравець кладе перед собою купку з 10 карт, сорочкою вниз – це купка Ligretto
  3. Кожен гравець кладе перед собою відкритими ряд з 3 (якщо грають четверо гравців) або з 4 (якщо гравців троє), або ж з 5 (якщо гравців двоє) карт – це ряд гравця

4. Решту карт гравці тримають у руках сорочками догори і відкривають по три. При цьому викласти на загальний стіл можна лише першу карту з трійки. Після того, як всі карти таким чином переглянули – перемішуємо і починаємо спочатку – по три, по три, по три…

Ряд з чотирьох карт для 4-оьх гравців

Ligretto старт! Гра починається!

Завдання кожного – викласти якомога більше своїх карт на загальний стіл, першим ділом намагаючись викладати купку Ligretto.

Викладаєм карти Ligretto

Як викладати?

  1. Карти викладають за кольором у порядку зростання починаючи з цифри 1. Тобто, кожен стос починає карта з цифрою 1. На синю карту з 1 потрібно покласти лише синє 2, а на жовту 1 – жовте 2. Таким чином викладаються стоси на столі.
  2. Стос – це карти одного кольору від 1 до 10. Почерговості немає – кожен викладає тоді, коли має таку можливість, нікого не чекаючи.
  3. Карти можна і треба викладати або з руки (першу з трійки) або з ряду гравця. Коли з ряду гравця карта викладається на загальний стіл – ряд поповнюється з верхньої карти купки Ligretto. Карти з купки Ligretto безпосередньо на загальний стіл не викладаються!

4. Гра завершується тоді, коли у когось з гравців всі карти з ряду – викладені

5. Очки підраховуються так: усі викладені карти – +1 очко, а усі карти, що залишились в купці Ligretto – -2. Таким чином навіть не завжди той, хто завершив першим буде переможцем за очками 🙂

Гра у розпалі

Від себе. Цю гру ми побачили у нашої хресної. Вона відразу запропонувала зіграти, а її діти, побачивши, що мама розкладає гру, – не чекали запрошення. Зізнаюсь, вони так швидко викладали карти, що я за ними й очима водити не встигала. Тому не можу сказати, що гра мені сподобалась, але їхнє захоплення грою – запам’ятала дуже чітко. Тому коли побачила гру в магазині – купила не задумуючись. Уже вдома, розібравшись з правилами, – сіли грати всією сім’єю. Нам дуже сподобалось. Легка, швидка гра, що не викликає образ і не засмучує. Чесно, ми навіть очки рідко підраховуємо! Просто насолоджуємось самою грою! Чого і вам бажаємо!

P.S. Не займає багато місця, можна брати з собою на пікнік і в школу на перерву (як альтернативу сидіння в телефонах)! Ця гра побувала з нами в багатьох мандрівках, зокрема на Арбузинському каньйоні та Мигійських порогах.