Чому саме Нюрнберг, як добратися до Нюрнберга, де поселитися в Нюрнберзі, транспорт в Нюрнбергу – про це можна прочитати попередній статті у Що ви знаєте про Нюрнберг.

Основною вимогою до місць, які ми планували відвідати, було «щоб цікаво дітям», тому історичних фактів, визначних пам’яток та архітектурних ансамблів було мало, а захоплення в дітей – багато. Отож, якщо ви також зібралися в Нюрнберг з дітьми і думаєте, що показати, щоб не нудно, – поїхали з нами!

Перша зупинка – 3d міні гольф. Добряче “понишпоривши” в тенетах інтернету, запитуючи в гугла всіма знаними мовами, ми натрапили на таку цікаву атракцію. В індустріальному приміщенні обладнано 15 доріжок для гри в міні гольф. На вході вам видають інвентар для гри, а також окуляри для 3d. Доступні фарби, щоб розмалювати собі личка 🙂 Заходимо за ширму… А там – справжня казка… Все світиться, все фантастичне, все оживає… Ми пройшли всі 15 лунок, добряче повеселились і нафотографувались. До речі, діти виграли 🙂

А бонусом від закладу для дітей було малювання картин 3d фарбами… Чудова і чуйна дівчина, що майже не знала англійської, однак справилась зі своєю роботою на всі 100 – у втомлених дітей відкрилось друге дихання і вони захоплено крутили центрифугу, лили фарби і в результаті отримали свій власний шедевр!

Оскільки ми постійно стверджуємо, що все робимо для дітей, я попросила своїх хлопців написати, що їм запам’яталось. Отож, пряма мова (хіба коми мої) – Ти розмальовуєшся неоновими фарбами, які світяться в темряві і тобі дають окуляри. Коли заходиш в приміщення і вдягаєш окуляри, то тобі здається, що тих стін не існує, а замість них з’являються монстри. Там так кльово, що не хочеться виходити.

Друга зупинка – Зоопарк в Нюрнберзі. А ви знаєте, що чи не кожен зоопарк в Європі каже, що він найстаріший? 🙂 Так і в Нюрнбергу – найстаріший зоопарк в Німеччині. Не знаю, хто там з них найстаріший, але в такому відкритому ми побували вперше – уже відразу з порогу нас зустріли жирафи, опосуми і кенгуру, які бігали по своїй території без грат. Здавалось, ти вільно можеш до них торкнутись…

Звичайно, все продумано – вириті ями, через які звірі не зможуть перестрибнути, гра з висотами, сіті на верхівках дерев для птахів, скляні басейни і трохи невидимого дроту… Але відчуття єдності з природою, захоплення красою вартує того, щоб відвідувати усі найстаріші (і найновіші) зоопарки.

А діти кажуть, що… Ще дуже сподобався зоопарк. Там було дуже багато тварин. Дуже сподобалося біля мавп – вони бігали, кричали, товкли один одного. Також кльово виступили дельфіни. Вони стрибали, робили сальта… навіть, якщо вже бачили, все одно виглядає захопливо.

Третя зупинка – музеї. У кожному місті, яке ми відвідуємо, обов’язково заходимо в музеї. Однак, обираємо такі, що «пасують» нам за віком наших дітей. У Нюрнберзі ми були в:

1. DB Museum – музей залізниці. Перших 6 км залізничної колії в Німеччині було прокладено саме тут, між містами Нюрнберг та Фюрт. Саме тому, напевно, в Нюрнберзі відкрила свій музей національна залізниця Німеччини (DB – Deutsche Bahnhof).

Тут, на кількох поверхах, ви зможете познайомитися з усією історією залізниці від 1831 року і до наших днів – швидкісні поїзди ICE та перші пасажирські вагони 19 століття красуються поруч. Їх можна порухати, кудись зайти, щось вмикнути. І обов’язково сфотографуватися біля королівського вагону! Адреса: Lessingstraße 6. (зупинка – Hauptbahnhof, трамваї 7,8,9, метро лінії U1, U2, U3)

2. Kindermuseum – дитячий музей. Абсолютно не музейний музей 🙂 Це місце, де можна до деталей розібрати комп’ютер, залізти у земну кулю і сховатися там, пошукати в землі личинок і хробачків, а потім дивитись на них під мікроскопом, посидіти на таблиці елементів Менделєєва, витягуючи кожен елемент, розглядаючи що з нього зроблено, можна попрати на старовинній пральній дошці, можна пекти і варити на старовинних кухнях, можна…

Та що там все розповідати – треба спробувати. Єдиний нюанс – мова. Якщо не спілкуєтесь німецькою – не всі майстер класи будуть зрозумілі. Але на годинки 2 туди все ж варто заглянути!
Адреса: Michael-Ende-Straße, 17 (зупинка Rothenburger Straße, метро U2, U3)

3. Spielzeugmuseum – музей іграшок. Підраховано, що на різдвяний ярмарок в місто приїжджає понад 2 млн туристів. А ще тут відбувається найбільша в світі виставка іграшок. А ще – тут вперше почали виробляти іграшки в промислових масштабах. Можливо тому музей іграшок теж тут? Обов’язково сходіть сюди з дітьми – і ви на 1-2 години теж повернетесь в дитинство! Фантастичні колекції лялькових будиночків з мініатюрними деталями, моделі літаків та автомобілів… Підходить дівчаткам і хлопцям, мамам і татам 😉
Адреса: Karlstraße 13-15 (Зупинка метро U1: Lorenzkirche) 

Звичайно, що список музеїв можна доповнити, як і додати кілька зупинок. Усе залежить від кількості годин і днів, які у вас є, і від віку та ваших з дітьми вподобань. Ми ще заглянули в планетарій, однак там все на німецькій… Окрім того, залишили собі час просто поблукати вечірнім містом, накатались вдосталь автоматизованим метро, поїли німецьких булочок… І повернулись додому з думкою, що в Нюрнберг можна і треба приїхати ще!

Читайте також:

“Розривний” парк розваг Енерджиландія біля Кракова

Варшава з дітьми. Куди піти та цікаві місця