Сет – це карткова гра, розроблена американським генетиком Маршою Фалько (Marsha Jean Falco), в часі роботи над проблемою генетичної передачі хвороби від батьків до дітей. Гра, що здобула популярність у всьому світі, настільна гра яка використовується в школах на уроках з математики і логіки, гра, нові правила до якої постійно придумують вдячні фанати і гра, яка здобула престижні нагороди у різних країнах. Щонайменше тому ви просто повинні спробувати пограти в СЕТ!

Комплект настільної гри Сет

Комплект: 81 оригінальна картка, правила.

Характеристика карт:

  1. Кожна карта має певну фігуру (ромб, овал, хвилька)
  2. Кожна карта має певний колір фігури (червоний, зелений, фіолетовий)
  3. Кожна карта має певну кількість фігур (одну, дві, три)
  4. Кожна карта має певну заповненість (заливку) фігури (порожня, заштрихована, замальована повністю)

Гра починається

Завдання гравця – зібрати якомога більше сетів (набір з трьох карт) до моменту викладення всіх карт на столі, що вже не утворюють сет.

На початку гри один з гравців (за згодою чи жеребом – це буде ведучий) викладає на стіл 12 карт, малюнком вгору. Тепер завдання гравців – шукати сети карт, не чекаючи якоїсь черги. Хто знайшов – вигукує слово “сет”. Якщо всі погоджуються, що це справді комплект – гравець забирає його собі. Ведучий докладає три картки і гра продовжується. Коли усі картки викладені і гравці більше не можуть знайти сетів – гра завершується. Перемагає той гравець, у кого найбільше сетів. Засторога: якщо гравець вигукнув сет, однак комплект не є сетом – гравець повинен віддати сет, який у нього вже є в загальну колоду.

Ведучий кожного разу докладає картки до кількості 12-ти

Що таке сет (набір)? Сет – це набір з трьох карт, які у кожній окремо взятій характеристиці або однакові або цілковито різні! Тобто, сет – це коли:

  1. Фігури на трьох картах або всі однакові (всі ромби, всі овали чи всі хвильки) або всі різні (овал, ромб і хвилька)
  2. Колір фігури на трьох картах або однаковий (всі фігури червоні, всі зелені, всі фіолетові) або різний (одна фігура – червона, друга – зелена, третя – фіолетова)
  3. Кількість фігур на картах або однакова (одна фігура на всіх картках, дві фігури на всіх чи три фігури на всіх картках) або ж різна (якась фігура є одна, якихось – дві, якихось – три)
  4. Заповненість чи заливка фігур або однакова (всі фігури на картках замальовані, всі – заштриховані чи всі – порожні) або ж цілком відмінна (одна картка має замальовану фігуру/фігури, інша – заштриховану/заштриховані, третя – порожню/порожні)

Тут у кожному рядку – сет, знайшли?

Від себе. Знаєте, за що я неймовірно вдячна цій грі? За те, що дає крила (можливо пам’ятаєте, була така реклама 🙂 ). Дає крила саме дітям! Бо так виходить, що діти швидше навчаються бачити сет. Навчаються бачити комплексно і роздільно водночас. Навчаються бачити різноманітність комбінацій. Навчаються поєднувати здавалося б непоєднуване!

P.S. Настільна гра Сет не займає багато місця, можна брати з собою на пікнік, в мандрівку і в школу. Можна грати з канапкою в руці, як ми робили в мандрівці водоспадами Львівської області. Можна навіть намалювати самостійно якісь картки, якщо вони згубились. Одна з небагатьох ігор для більшої, аніж 4, кількості гравців.