Братислава. Куди піти та що побачити в Братиславі? Цікаві та видатні місця в Братиславі.
Напевно в першу чергу Словаччина асоціюється з Татрами і гірськолижними курортами, які, як вважають, не дуже поступаються австрійським! То ж коли зі Львова відкрили нові напрямки, зокрема в столицю Словаччини – Братиславу, ми довго не вагалися: нова столиця до нашої колекції 😉 Поїхали!
Вихідні дані: 3 дні і 3 ночі, літак зі Львова, батьки і діти (8 і 10 років), на дворі зимно 🙂
Інколи, готуючись до поїздки, прошу дітей самих пошукати інформацію про країну та місто, в яке прямуємо. А на запитання «що шукати?», пропоную знайти відповідь саме на ті питання, що цікавлять тільки їх.
Звісно, щось підчитую перед мандрівкою сама, щось читаю уже там, а ще трохи інформації «домальовується» уже після повернення. Отак і складається трошки історії:
- Словаччина (чи краще – Словакія, звідки у нас ці «чч», яких немає в оригіналі???) – одна з наймолодших держав Європи, що отримала незалежність лише у 1993 році
- Столиця Словакії – Братислава – єдина столиця світу, що межує одразу з двома країнами: Австрією та Угорщиною
- На словацькому гербі зображено три гори – Матра, Татра і Фатра. Але одна з цих гір – Матра – знаходиться на території Угорщини та інколи стає причиною міжнаціональних суперечок
- Братислава розташована так близько до Відня, що до 1945 року ці дві столиці сполучала трамвайна гілка. Сьогодні між ними не ходять ІСЕ поїзди, а лише «електрички» і багато автобусів.
- Словаки стверджують, що саме на їх території знаходиться географічний центр Європи, а українці кажуть – що в Україні. Але ми не сваримось 🙂
- Замки, фортеці, печери, дика природа і термальні води – найбільші гордощі словаків. До речі, найдавніша фортеця – замок Девін – знаходиться саме біля Братислави. Далі буде 😉
- У Словаччині немає міст мільйонників: у Братиславі проживає близько 500 000 жителів, а усе населення країни – орієнтовно 5,5 мільйонів осіб
- Братислава кілька разів була столицею різних держав – Угорського королівства, Чехословацької республіки, Словацької республіки.
Житло. Братислава дуже компактна у своїх розмірах з добре розвиненим громадським транспортом. Отож, житло можна обирати не обов’язково в центрі: з найвіддаленіших куточків столиці до центральної частини можна доїхати за 30 хв.
Апартаменти в Братиславі. Отримайте знижку до 37 євро при бронюванні
Знову радитиму сервіс AIRBNB бо саме тут ми знайшли просторі апартаменти на дві сім’ї в одному будинку, який здавалося цілісінький був лише наш 🙂
Транспорт в Братиславі. Громадський транспорт в столиці Словаччини на високому європейському рівні. Нові автобуси-трамваї-тролейбуси, обладнані автоматами для купівлі квитків (купити квиток у водія НЕМОЖЛИВО!), ходять чітко за графіком. Також квитки можна купити на зупинках, в аеропорті та на вокзалах.
Місто поділено на 2 зони – центральна – 100 зона та трохи віддаленіша – 101. Якщо ви не плануєте виїжджати за межі міста, то будь який квиток дійсний для зон 100+101 (включно з аеропортом та замком-фортецею Девін) на усі види транспорту.
Одна група квитків – це квитки дійсні на одну поїздку і різняться лише тривалістю: від 15 хвилин подорожі до 180 хвилин. Їхня вартість коливається від 0,70 євро до 3,60 євро за квиток. Проте, значно вигідніше купляти квиток на добу чи більше: тут є можливість придбати квиток на 24, 72 чи 168 годин. Квитки є повної вартості та пільгові (для дітей, студентів та пенсіонерів). Вартість від 8 євро за 24-годинний квиток до 11,40 євро за цілий тиждень транспортного «задоволення».
Усю необхідну інформацію про квитки та їх вартість, а також простий планувальник Вашого переміщення містом – тут https://imhd.sk/ba/doc/en/17874/Ticket-Price-List
Цікаві та видатні місця Братислави. Що подивитися в Братиславі. Старе місто і Братиславський замок.
Насправді, усю стару частину міста разом із замком можна оглянути за один світловий день, якщо Братислава у Вашій мандрівці лише стартова точка до Відня, наприклад.
Проте, нашою метою цього разу була сама ця «дама», в приданому якої – чудово збережений і недавно відреставрований замковий комплекс з виглядом на все місто і «серце-центр», з палацами і палациками, вулицями і вуличками, театрами та філармонією, пам’ятниками і пам’ятками, магазинами, ресторанами і кафешками, а ще мостами і річкою!
Братиславський замок (Bratislavský hrad, Námestie Alexandra Dubčeka 1). Сучасною візитною карткою і свідком усіх славних і сумних часів міста є його замок. Можна почати знайомство з містом саме звідси: краєвид дає можливість охопити оком і стару частину, і забудову радянських часів, і нові вже сучасні проекти.
Приємно поспостерігати за плином Дунаю, прогулятись садом і уявити себе серед гостей, запрошених на королівську коронацію… Експозиції в замку змінні, тут можна заблукати на цілий день. Але з дітьми така місія нездійсненна та й, напевно, не потрібна.
Спускаємось вниз до головного храму міста – Собору Святого Мартіна (Katedrála svätého Martina, Rudnayovo námestie 1). Збудований ще на початку ХІІІ століття собор «бачив» коронацію усіх угорський королів аж до середини ХІХ століття. Вежа висотою 85 метрів закінчується копією корони – символом коронації угорських правителів.
Головна площа та Стара Ратуша (Stará radnica, Hlavné námestie 501/1). Стара частина Братислави дуже компактна і затишна, водночас дозволяє поблукати і не заблукати. У вузеньких провулках хочеться фотографуватись і милуватись вітринами сувенірних магазинів.
Тут спробуйте знайти три бронзові статуї: усміхненого чоловіка, що наче вітається з усіма, доброго майстра, який виліз каналізаційного люку та вояка наполеонової армії.
Продовження знайомства з містом і країною, наша культурно-розважальна друга частина у Братиславі – тут
Вам також сподобається:
Розривний та позитивний парк розваг Енерджиландія біля Кракова