Варшава з дітьми. Прогулянка Старим містом. Куди піти з дітьми у Варшаві? Що цікавого у Варшаві для дітей?
Уже не одне місто в Польщі ми відвідали з дітьми за останні два роки, а от її столиця, Варшава, все ніяк нам не вдавалась. І хай вибачать мені поляки, та на запитання про столицю Речі Посполитої мій молодший син відповідає, що таких є дві: культурна – це Краків і звичайна – Варшава :). І мушу сказати, що звичайність і простота Варшави обернулись для нас її шармом.
Без надміру помпезності і гамору, без перевантаження пам’ятками, туристами і сувенірами.
ПРОСТО ДОБРЕ було прогулятись старим містом вдень і помилуватись річкою Віслою ввечері.
Вдихнути музейного повітря вранці і повитріщатись на освітлені вітрини в темряві… А ще піднятись на бібліотечні сади і… І нехай весь світ зачекає 🙂
Вихідні дані: три дні і три ночі, влітку, автомобілем зі Львова, 2 дорослих і 2 дітей (9 і 11 років).
Старе місто. Прогулянку Старою частиною Варшави можна почати з двох протилежних кінців: з Барбакану чи з Замкової площі. Це жодним чином не вплине на якість чи повноту Ваших вражень. Лише виділіть собі для цього трошки часу, щонайменше 2 години, якщо не плануєте посидіти за кавою чи заходити кудись в середину. Ми почали з сторони Барбакану, цієї символічної брами в місто.
Барбакан. Сьогодні Барбакан – це місце виставки робіт художників та умільців, чудові декорації для фотозйомки, символічний перехід з Нового міста в Старе та одне з популярних туристичних місць Варшави. Колись же – оборонні мури, споруджені в XVI столітті на місці старих мурів. Проте, чотири башти Барбакану уже від часу зведення не мали практичної користі і лише раз, під час шведської навали на Польщу в XVII столітті, були використані за призначенням.
У Другій Світовій війні, під час оборони Варшави та Варшавського повстання 1944 року, Барбакан, як і майже весь історичний центр міста був зруйнований цілковито. Відновлення цієї фортечної пам’ятки відбулось уже в 50-х роках ХХ століття на основі креслень. У реконструкції використали цеглу знесених історичних будівель з інших міст Польщі, зокрема Вроцлава.
Ринкова площа (Площа Ринок). Увійшовши через Барбакан, потрапляєш в Стару частину міста з охайними кольоровими будиночками, відчиненими дверцятами та вікнами, заквітчаними літніми кав’ярнями та балконами. Кожен будинок милує око, кожною вуличкою хочеться пройтись…
І навіть натяку нема на те, що все це – сучасна відбудова вщент зруйнованого в часі війни міста. Не змогла Варшава дозволити собі забути: і в часі 60-70 років ХХ століття, за різними історичними документами поляки відновили свою пам’ять. Гідний вчинок отримав гідне визнання: Старе місто отримало статус пам’ятки ЮНЕСКО.
Яку б вуличку Ви не обрали, вона неодмінно виведе Вас на Ринкову площу з символом міста посередині. Войовнича русалка, та, що зображена на гербі міста, з мечем та щитом виблискує на сонечку. Цікавий символ: поєднання жіночності та войовничості, краси та сили. Легенда про Варшавську русалку, однак, не настільки цікава, тому можна придумати з дітьми й власну :).
Гіди розповідають, що варшавська русалка – це сестра-близнючка більш відомої Копенгагенської русалоньки. Плаваючи в морі, запливла аж до Вісли, де вийшовши на берег, вподобала місце і вирішила тут зостатись. Одного разу її спів почув багатий та жадібний купець, якому його статків все мало було. Обманом викрав він русалку й закрив її в якійсь деревяній халупі, без води. Та хлопець-рибак (сам чи з друзями) врятували красуню, за що та пообіцяла їм завжди захищати і їх.
Замкова площа та Королівський замок. З іншого боку обрамлює Старе місто площа Замкова, з пам’ятником королю Сигізмунду ІІІ посередині. Саме цей король переніс столицю Польщі з Кракова до Варшави, за що, ймовірно, й удостоївся честі стояти на площі.
Цікаво, що цей правитель не був найкращим з польської історії, бо втягнув поляків в абсолютно непотрібну їм війну зі Швецією, що протривала майже 60 років. Проте батьком напевно був кращим. Бо, двічі одружений, мав аж 11 дітей і саме його син Владислав спорудив батькові цей пам’ятник.
Королівський замок – резиденція правителів Першої та Другої Речі Посполитої. Вщент зруйнований і відбудований у бароково-класицистичному стилі на початку 70-х років. Сьогодні в середині замку знаходиться музей з вставками картин, меблів, килимів та гобеленів, що якісно відтворюють інтерєри королівських палат XVI століття. Овальна галерея, Лицарський Тронний та Мармуровий зали, Сенаторська, Бальна та Золота зали, замкова каплиця та й врешті просто територія замку вартують Вашої уваги.
І якщо Королівський замок сподобається Вам своїм внутрішнім оздобленням, а час в Варшаві дозволятиме – поїдьте також на південь – у Вілянув (Wilanow). Тут знаходиться найбагатший та один з найкрасивіших палацових комплексів Речі Посполитої. Вас без сумніву зачарує ландшафтна краса: алеї, парк, озера та фонтани, оранжереї та рослинність. Достойна та велична краса!
Палацовий Потсдам. Краса та велич резиденції прусських королів
Перша назва місцевості – Мілянув – згадується ще в XIV столітті. Та коли територія потрапила до рук Яна ІІІ Собєского, він збудував тут резиденцію за зразком західноєвропейських королів. А назвав її Вілла Нова Від цієї назви палацу й походить уже теперішня назва.
Цікаво, що дружина короля Яна ІІІ Марія мала ще більші апетити, аніж її чоловік. Тож задумана чоловіком серединка комплексу розбудувалась за її наказом боковинами, які в цілому можна побачити сьогодні. Суміш античних та польських традицій, австрійської помпезності та французької аристократії, гармонія ландшафтної краси парку з його алеями, фонтанами, озерами та оранжереєю обов’язково Вам сподобаються.
Таким насиченим можна зробити день у Варшаві. І не зважаючи на доволі велику прогулянку, діти осилили її без ниття та докорів. Але з смачними перекусами, морозивом та обов’язково достатньою кількістю питтєвої води! Рекомендуємо. А вже завтра – Центр Коперника.
Мабуть Вам сподобається: